Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як виростити лимонне дерево з кісточки

Сьогодні ми детально розповімо, яким чином можна виростити лимонне дерево з кісточки. Такий ось домашній лимон являє собою невелике деревце з міцними і блискучими листям. Воно не тільки здатне приносити плоди, а й красиво цвісти протягом тривалого періоду. Звичайно ж, лимони, вирощені в домашніх умовах, відрізняються від тих, що ми звикли бачити в магазинах. За розміром вони набагато менше. Однак корисні властивості точно такі ж. Одне таке деревце може дати до двадцяти лимонів.

Розмноження лимонів виробляється, в основному, живцями. Для того щоб виростити дерево з кісточки, необхідно докласти чимало зусиль. З невеликої кісточки звичайного лимона виростає звичайне дерево, містити яке у себе вдома не так-то просто. Для підготовки до плодоношення його в обов'язковому порядку потрібно прищеплювати. Провести цю процедуру самостійно досить складно. Але якщо ви твердо вирішили йти до наміченої мети, то нічого неможливого для вас бути не повинно. Самими хорошими з кімнатних сортів є «Еврика», «Мейєра», «Джіноа», «Новогрузинський», «Павловський». До гібридним сортам можна віднести «Пондероза» і «Майєру». Плодоносити вони починають рано, цвітуть рясно.

З чого ж необхідно почати? Яким чином можна виростити лимонне дерево з кісточки? Отже, дерево, яке було вирощено з лимонної кісточки, має дольной розвинену кореневу систему, на відміну від того, що виросло з держака. Необхідно враховувати той факт, що плодоносити лимонне дерево, вирощене з кісточки, стане лише після 7-10 років. Насіння взяти потрібно безпосередньо з дозрілого плоду лимона. Важливо не упустити той момент, щоб з часу вилучення плоду, а також його посадкою вона не висохло. Щоб уникнути цього, потрібно відразу ж помістити насіння в воду.

Перш ніж приступати до посадки, необхідно ретельно підготувати ємність і грунт. Для подальшої посадки лимонної кісточки береться глиняний горщик, діаметр якого досягає 10 сантиметрів. Знизу він наповнюється шаром дренажу, потім піском і в завершенні перегноєм. Висаджуючи, насіннячко потрібно занурити в грунт на глибину приблизно 2-3 см, потім полити водою і накрити цей горщик звичайної скляною банкою. Після посадки протягом місяця повинен з'явитися паросток. Поливати його рекомендується лише в міру необхідності. При цьому паросток неодмінно повинен знаходитися в теплому місці, а також при температурі в 20-15 градусів.

Відразу ж після появи росту, потрібно організувати за ним правильний догляд. У цей час відбувається уповільнення зростання, починають сохнути листя, а значить, рослина може навіть загинути. Для помітного поліпшення росту на літній час можна висадити у вуличну теплицю. Але там має бути сонячно, волого і тепло. Ви повинні розуміти, що лимонне дерево боїться сухого грунту і протягів. Не рекомендується також ставити горщик поблизу опалювальних приладів. Розташувавши дерево в одне місце, намагайтеся його більше не турбувати. Адже лимони просто не виносять, коли його пересувають, до нього торкаються. Тому розгортати його потрібно гранично обережно один в 10 днів на 10 градусів. В активний період цвітіння і плодоношення лимонне дерево повертати не можна.

Для забезпечення необхідного рівня вологості повітря, можна розташувати неподалік від нього ємність з водою. Влітку поливайте лимон рясно, приблизно два рази на два тижні. Взимку треба гранично уважно відстежувати той момент, щоб земля не була сухою. Намагайтеся ні в якому разі не допускати застою води в горщику. Якщо для поливу ви використовуєте звичайну водопровідну воду, то вона повинна відстоюватися на сонці в посуді, що має широке горло, не менше доби. Щоденне обприскування для листя дуже важливо.

Зростання рослини до настання п'ятирічного віку відбувається досить активно. Здійснювати пересадку рекомендується раз на рік. Горщик необхідно збільшити в розмірі в кілька разів. Максимальний розмір горщика, використовуваний для лимонного дерева, становить 40 сантиметрів. А ось після п'яти років рослину пересаджують вже раз на 2-3 роки. Для благополучного росту рослини відмінно підходить нейтральний почвогрунт. Якщо пересадку ви плануєте здійснити в пластмасовий горщик, то до висадки лимон його потрібно помістити на 2-3 години у воду.

Підгодовувати дерево в літній період треба не рідше ніж раз у десять днів. А взимку лише раз на місяць. Для цієї мети можна використовувати мінеральні, комбіновані і органічні добрива. У продажу сьогодні є добрива, призначені спеціально для цитрусових. Підрізання крони найкраще відкласти на лютий. При цьому цілком достатньо залишити 5-6 нирок. Коли ви помітите, що галузі пагони першого порядку, то можна сміливо зрізати верхівки. Поява пагонів четвертого порядку вказує на те, що дерево сформувалося повністю.

Лимонне дерево - рослина дуже вибаглива. Воно вимагає чималих зусиль, уваги і турботи, але зате потім вам з лишком все це поверне. Доросла рослина не тільки буде радувати око, але також здатне надати тонкий, дивовижний аромат вашому дому.

Додати коментар


Захисний код
Оновити