Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Гобеленові картини в інтер'єрі минулого і сучасного дизайна

Гобеленові картини не випадково сходять до чергового піку популярності, впевнено займаючи особливу нішу в оформленні інтер'єру. Відомі здавна ткані безворсові килими успішно вирішують ключову задачу актуального дизайну, суть якої зводиться до створення неповторної атмосфери в будинку.Унікальність полотен криється в багаторазовому переплетенні забарвлених ниток. Техніка дозволяє відтворювати задані зображення з ювелірною точністю, тому кожен виріб являє собою ексклюзивний зразок. Сучасне обладнання значно спрощує копітку працю майстрів, анітрохи не применшуючи стильною розкоші гобеленів.Їх тематика різноманітна, але необхідний правильний вибір, щоб зробити житло естетично досконалим.

 

ІСТОРІЯ гобеленів

Гобелен, або шпалеру, можна вважати найдавнішим елементом прикраси обстановки. У Перу він з'явився за 2,5 тис. Років до н.е., був відомий стародавнім єгиптянам і китайцям.Використання техніки шпалерного ткацтва в Стародавньому Римі засвідчив поет Овідій. В XI столітті створення зображень методом переплетення ниток охопило Німеччину, Фландрію, Францію. Унікальне мистецтво набирало обертів популярності і досягло розквіту в епоху Відродження. Килимами прикрашали стіни палаців, замків, церков, будинків.Створювалися великі мануфактури, де працювали ткачі і фарбарі. Для виконання картонів, з яких проводилося копіювання, нерідко запрошували великих художників. Відомі ткані шедеври авторства Рубенса, Рафаеля, Йорданса, Лебрена, Гойя.

Однією з мануфактур шпалери зобов'язані своєю другою назвою, яке стало переважаючим.Вона була заснована в XVI столітті фарбувальником з Парижа Жілем гобеленів. Пізніше майстерню викупили в казну, зробивши основою Королівської гобеленової мануфактури, де творили кращі французькі і фламандські майстри.

У Росії художні ткані полотна стали виробляти за велінням Петра І. Імператор уклав контракт з паризькими майстрами,яким ставилося створювати зразки і готувати учнів. Через двадцять років на Петербурзькій шпалерної мануфактурі трудилися тільки російські фахівці.

ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНИХ ШПАЛЕР

Виготовлення гобеленів вручну вимагає багато часу і посидючості, що робить роботу майстра занадто дорогою.Полегшують роботу верстати впроваджувалися й удосконалювалися протягом століть. Сучасні технології істотно здешевлюють процес і роблять його більш якісним. Автоматизація дозволяє точно визначити розташування колірних точок у канві малюнка. У результаті виходить точна модель який завгодно композиції.Картина відрізняється об'ємністю і виразністю. Продукція визнаних компаній, таких як «Студія текстильного дизайну», не має обмежень за тематикою. Підібрати гобеленову картину можна відповідно до лейтмотивом обраного стилю і особливостями приміщення.

ПОЛОТНА з пейзажем

Тематика природи гармонійно вписується в будь-який стиль,тому зосередитися можна на призначення кімнати. У спальні сприяє розслабленню заспокійливий і спокійний пейзаж пастельних тонів. Для вітальні підійде панно із зображенням залитій сонцем лісовій галявини, водоспаду або парусника на тлі блакитної нескінченності моря.Пейзаж з контрастними колірними переходами пожвавить безлику стіну в передпокої.

ГОБЕЛЕНИ з архітектурою

Картини, які відтворюють будівлі та споруди певної епохи, краще всього використовувати для вираження основної ідеї обраного напрямку. Шамбор, наприклад, стане ведучим акцентом стилю ренесанс.Староміська ратуша підкреслить готичний дизайн інтер'єру. Якщо перевага віддана хай-теку, авангарду або поп-арту, потрібно вибрати варіант із зображенням сучасних будівель.

КАРТИНИ З ЦВЕТАМИ та натюрморти

Полотна з квітами і натюрмортами органічно візьмуть прованський стиль і кантрі. Зображеннями букетів і смачних дарів саду складно переситіть сільську тематику. Обрану модель можна сміливо доповнювати аналогічними мотивами на покривалах, скатертинах, подушках, шторах. Натюрморт з фруктами прийнятний в кухні незалежно від основного напрямку.

КАРТИНИ З птахів і тварин

Тематика фауни індиферентна до стилів,але слід враховувати, що образи тварин і птахів привносять значний емоційний аспект. Відповідно вибору, настрій інтер'єру буде створювати агресивний тигр, доброзичливий щеня або самовдоволений павич.

СЮЖЕТНІ шпалері

Зображення сценок з життя, міфологічні сюжети,репродукції творів великих художників і портрети складають багатий ряд, здатний відгукнутися найвимогливіший запит. Орієнтуватися слід на манеру художника, період і місце події. Якщо в інтер'єрі домінує класичне оздоблення, вибирають реалістичний сюжет з помірною палітрою.Інтер'єр з лейтмотивом бароко прикрасить сценка з розкішного життя найясніших осіб. Плавність модерну посилить портрет, багатий рухливими лініями переходу.

РЕЛІГІЙНА ТЕМАТИКА

Біблійну тему шпалерная техніка втілює не гірше способів живопису. Невелика ткана ікона поза конкуренцією при будь-якому дизайні.Вона прикрашає будинок і огортає його захисної аурою. Обширні полотна привносяться в інтер'єр за велінням душі. З точки зору дизайну вони рекомендовані переважно для класичного стилю.

Картини кріпляться вільно на карнизи чи обрамляются декоративними багетами. Завдяки гобеленам в будинку створюється неповторна атмосфера, наповнена естетикою,теплом і одухотвореністю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити