Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Кімнатні і декоративні квіти і рослини

Кімнатні і декоративні квіти і рослини поза сумнівом потребують особливого догляду. Досвід фахівців говорить про те, що в даній справі слід обов'язково дотримуватися правил. Приміром, рослин горщиків, щоб повноцінно розвиватися, потрібно багато світла, а отже, їх потрібно розташовувати в світлих місцях. Але незважаючи на це, переважній більшості рослин в літній час неможливо перебувати на сонці, а от рано вранці і ввечері навіть корисно насолоджуватися променями сонця.Але, на жаль, початківці квітникарі думають зовсім не про те, скільки саме сонця стане отримувати рослина, а де його поставити, щоб було красиво. Природно така така позиція хоч і приносить естетичне задоволення, але згубно позначається на рослинах. Оскільки якщо рослини знаходяться в сутінках, нічим хорошим це не закінчиться. По закінченні певного часу такий стан речей безсумнівно призведе до того, що стебла витягнуться, вигнута, а квітки зблякнуть і втратять колишнє витонченість. Досвідчені фахівці говорять про те, що освітленість кімнат розподіляється нерівномірно. Навіть у випадку якщо кімната має невеликі розміри і велике вікно, то на підвіконні вона становить лише 40% від вуличної, не кажучи вже про затемнених кутках кімнати, де становить вона лише 1%.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що краще місце розміщення кімнатних рослин саме навпроти вікна. При цьому не далі метра від нього, а в кутах, які не сильно затемнені, можна розміщувати тільки тіньовитривалі рослини, наприклад аспидистру, філодендрон, кливию, фікус, ряболисту бегонію, деякі види папоротей, маранту.

У разі якщо у вас на підвіконні накопичилося вже багато квітів і виглядає це не красиво, то можна зробити драбинку-підставку або придбати її в спеціалізованому магазині. На сходинках драбинки слід розставити горщики з рослинами. Світлолюбні розташовують на нижніх ярусах, а тіньовитривалі на верхніх сходинках. Ні в якому разі не слід ставити рослини на шафи, оскільки там вони не зможуть отримувати достатній обсяг світла. Пагони стануть тягнутися до світла, слабшати, після вигнута, що зовсім не прикрасить дім, а тільки все зіпсує.

Фіалки, пеларгонії і бальзамін повинні розташовуватися на сонячному підвіконні, оскільки вони завжди спрямовані до сонячного світла, а без нього швидко набудуть НЕ привабливу форму, з однобокими розетками та некрасивими стеблами. Для того щоб таке не сталося з рослинами, слід періодично повертати горщики, так, щоб рослина з кожної зі сторін могло отримати однакову порцію світла і розвивалося рівномірно, не спотворюючи при цьому зовнішній вигляд. Ну, якщо ж вам потрібно переставити будь-яке з ваших рослин в приміщення, куди не надходить світло, наприклад, в коридор, то в принципі так чинити можна, але рослина повинна пробути там не більш пари. Після цього їх слід повернути на старе місце.

Для кожної рослини існує свій час для пересадки, оскільки обсяг харчування безпосередньо залежить від розміру горщика. Молоді рослини слід пересаджувати щовесни, а старі раз на кілька років. Наприклад, пальму у віці до трьох років слід щороку пересаджувати, а коли їй буде 5-7 років те пересадку потрібно здійснювати кожен 3-4 роки, а, якщо їй більше десяти років, то пересаджують лише коли згниє діжка. Пересаджувати квіти і рослини слід тому, що в землі після часу залишається все менше цінних речовин, яким живиться рослина. Крім того змінюється водопроникність, підвищується кислотність грунту, та й до того ж горщик не за розміром.

Переважна більшість рослин погано переносить пересадку, а отже не можна проводити її надмірно часто. Нижче наведено перелік ознак, щоб допомогти вам визначити час найкраще підходить для пересадки декоративних кімнатних квітів:

- Ви помітили, що рослина гірше цвіте, квітів стає менше, вони зменшуються в розмірі;

- Земля поступово витискається з горщика, а це означає, що всередині надто багато коренів;

- Корінці починають вилазити з донного отвору.

У разі якщо помітили один з ознак, то вам слід терміново зайнятися пересадкою. У переважній більшості випадків її роблять у кінці зими або по весні. У лютому-березні, перед тим, як рослина почне виходити з періоду спокою, в деяких випадках і з появою нових листів. У разі якщо рослина захворіло, то його потрібно негайно пересадити, не чекаючи найбільш сприятливого періоду.

Квітка, пересадка якого планується, потрібно припинити поливати за кілька днів до моменту пересадки, це потрібно для того, щоб земляний кому можна було легко вийняти з горщика. З верхнього шару землі знімають кілька сантиметрів і викидають його. Після беруть новий горщик, діаметр якого на кілька сантиметрів більше попереднього. Далі слід прикрити донний отвір нового горщика черепками і засипати галькою (на пару сантиметрів) або можна застосувати звичний вам дренажний матеріал.

Потім слід зайнятися приготуванням земляної суміші. Після того, як все зроблено, грунт насипають конусом до половини горщика. Потім вдаряють рукою по дну горщика з рослиною і дбайливо витягують його. За допомогою ножиць обережно зістригають корінці, які обплели земляний кому, а застосувавши гостру дерев'яну паличку видаляють знизу землю. Землю з коріння повністю струшувати не слід. При виявленні загнили коренів їх обрізають, а щоб зрізи швидше зажили їх посипають вугільним пилом. У такому вигляді рослина перекладають у новий горщик. Колишній горщик промивають милом, ошпарюють окропом і протирають зсередини розчином марганцівки.

Коріння слід дбайливо розправити по землі і до верху наповнити грунтовою сумішшю. При цьому слід акуратно потряхивать і постукувати горщиком про тверду поверхню, щоб не було порожнеч між корінням.

Біля стінок горщика слід ущільнити землю. Потім рослину рясно поливають, мульчують за допомогою сухої землі. Після даної процедури потрібно повернути рослину в місце, куди не потрапляють прямі промені сонця. Після пересадки рослину не поливають ще днів п'ять, але щодня обприскують.

Додати коментар


Захисний код
Оновити