Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як правильно доглядати за хом'яком

Домашня тварина є фактично членом сім'ї. Йому слід обов'язково приділяти увагу, любити і грамотно доглядати за ним. Кожна тварина своєрідно, тому й методи догляду повинні відрізнятися. Наприклад, у випадку якщо ви завели собі гризуна, слід знати про те, як доглядати за ним.Як правильно доглядати за хом'яками

Давайте спочатку трохи поговоримо про те, як дані тварини поводяться в природі. Вся суть криється в тому, що, влаштовуючи житло, хом'як ділить його на певні зони, які схожі з кімнатами в житло людини.

Ви зможете зрозуміти це, у разі якщо хоча б трохи подивитеся за своїм гризуном. Грамотно організоване житло для такого гризуна - це спальня, комора і, звичайно ж, туалет.

У випадку якщо ви порушите розташування даних «кімнат», то таке втручання вашому вихованцеві точно не сподобається ся. Слід знати і про те, що переносити клітку з хом'яком з місце на місце не можна, оскільки в природі норка не може переміщатися сама по собі. Ось саме з цієї причини хом'ячки так болісно переносять «переїзди».

Прибирати клітку слід раз на три-п'ять днів. При цьому слід намагатися не порушувати його зони і не сприяти дискомфорту. Слід знати і про те, що якщо ви не станете поступати відповідно до правил життя даних гризунів, то по закінченні часу хом'як почне всього боятися і у нього виникнуть серйозні захворювання. Оскільки якщо в дикій природі у хом'яка відібрати комору, він попросту помре від голоду. Перебуваючи в клітці, тварина зберігає всі свої інстинкти, і, якщо ви зруйнуєте комору або ж заберете запаси, хом'як буде дуже сильно переживати.

Люди які заводять собі хом'ячка вперше, можуть здивуватися тому, що він тягне все з годівниці в комору і просить при цьому їсти. Не слід боятися, що тварина переїсть, не потрібно так само і ігнорувати його прохання про їжу.

Просто ваш хом'як впевнений в тому, що йому слід наповнити комору, і тільки після цього він зможе повноцінно поїсти.

Обов'язково заохочуйте бажання свого улюбленця, навіть у випадку якщо і розумієте, що він веде себе трохи нерозумно. Дуже важливо під час прибирання не порушувати його комору. У більшості випадків вона виглядає як маленька купка корми, старанно накрита тирсою.

Періодично хом'як стане переміщати комору по клітці, так він ховає її плутаючи своїх ворогів, які здатні відібрати корм. Не слід повертати корм на колишнє місце. У разі якщо робити над вихованцем дані «експерименти», він просто перестане їсти і стане бігати з кормом за щоками. Ви можете прибирати з клітки виключно зниклі продукти.

Генеральне прибирання в клітці хом'ячка слід проводити раз на тиждень, у крайньому випадку раз на два тижні. Частота прибирань безпосередньо залежить від того, скільки вихованців у вас проживає і яких розмірів ваша клітка. Але все ж таки слід намагатися щодня прибирати той кут, в якому хом'яка розташував «туалет». У випадку якщо не станете цього робити, вихованець особливо не постраждає, але після вам доведеться нюхати вкрай специфічний запах вашого гризунчик.

Не слід прибирати клітку, залишаючи вихованця всередині. Перед тим, як почати прибирання, слід обов'язково пересадити свого улюбленця в яку-небудь окрему ємність, наприклад, бутилек. Потім слід зняти підстилку і промити піддон або акваріум, у випадку якщо у вашого тварини саме такий «дім», водою, в якій слід розвести невеликий обсяг солі, соди, піску. За винятком цього, для прибирання клітин можна застосовувати спеціальні шампуні, призначені для догляду за житлом гризунчик. Зміст даного миючого засобу абсолютно нешкідливий для вихованця і якісно справляється з брудом, яка може накопичитися в клітці. Але при цьому мити сама тварина шампунем не можна.

Також заборонено очищати клітини за допомогою порошку і мила, оскільки у вашого улюбленця може виникнути алергія або він просто отруїться. Раз на тиждень ви повинні старанно вимивати поїлку, вода в ній завжди була чистою. Для того, щоб вихованець відчував себе затишно після збирання, покладіть в клітку трохи тирси взятих зі старою підстилки.

Важливий для хом'яків і температурний режим. Слідкуйте за тим, щоб вихованець не переохолоджувався. Ідеальна температура становить двадцять-двадцять два градуси. У випадку якщо вона змінюється більше ніж на чотири градуси на протязі доби хом'ячок попросту впаде в сплячку.

Здоров'я тварини є ще одним пунктом, який слід дотримуватися при грамотному догляді. Ні в якому разі не слід займатися самолікуванням, оскільки звичайними медикаментами ви просто нашкодите вихованцеві і погіршити його стан. У разі якщо помічаєте, що хом'як виглядає дивно, дуже багато спить, свербить, негайно віднесіть його до ветеринара. Оскільки лише консультація у фахівця допоможе виявити захворювання і запобігти наслідки, які можуть стати сумними і зовсім небажаними.

Пам'ятайте і про те, що за вихованцем слід не просто доглядати, але і приділяти йому увагу. Що б не говорили, а гризуни прив'язуються до своїх власників. Тому ніколи не віддавайте тварина будь-кому на час, так як хом'яки починають сумувати і можуть навіть померти від туги за вас. Навіть якщо інші люди і стануть правильно доглядати, годувати, гладити і грати з твариною. Прихильність хом'яків та інших видів гризунів значно сильніше, ніж кішок і собак, які давно визнані вірним другом людини. З цієї причини, якщо ви кудись їсте переважніше взяти з собою клітку з вихованцем, адже вона не займе багато місця, але ви завжди будете впевнені в тому, що хом'як живий, здоровий і щасливий поряд з вами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити