Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Публічний виступ

Ораторське мистецтво з часів Стародавньої Греції вважалося обов'язковим для політиків і публічних людей. Це мистецтво допоможе вам правильно висловлюватися, змусить слухати вас уважно, допоможе вирішенню тих проблем, які ви висвітлюєте у своїй промові.

Будь-яка публічна виступ, по-можливості має бути добре підготовлено заздалегідь. Кращий експромт - це підготовлений експромт. Але навіть якщо вам доводиться виступати «з чистого аркуша», рекомендуємо вам не забувати певні правила побудови публічного виступу.Для початку вам необхідно визначити «скелет» майбутнього виступу.

1. Задумайтеся, навіщо люди будуть вас слухати. Що їм від вас треба? Що цікавого для них буде у вашій мові?

Визначте головну ідею мови.

3. Розбийте мова на складові частини, озоглавів кожну з них

4. У кожному підзаголовку має бути одне або кілька ключових слів. Вони будуть регулярно нагадувати присутнім про головну ідею мови.

Складіть план мови, що включає введення, основну частину і висновок з висновками.

Після всього цього на «скелет» пора «нарощувати м'язи».

1. Виберете яскраві приклади з життя, літератури. Але врахуйте, що ваші приклади і асоціації повинні бути правильними, зрозумілими аудиторії. При цьому зверніть увагу на вік, специфіку професії аудиторії.

2. При необхідності підкріпите свої думки «наочною агітацією»: схемами, таблицями порівняльного аналізу тощо Але намагайтеся, щоб схеми, графіки таблиці не були перевантажені інформацією. Одна картинка (телевізійна або у вигляді плаката) повинна містити інформацію про один факт.

3. Періодично звертайтеся до аудиторії з питаннями, проханнями щось згадати, перерахувати. Це допоможе налагодити зворотний зв'язок з аудиторією і не дасть можливості слухачам послабити увагу.

4. Напишіть повний текст вашої мови. Особливу увагу має бути приділено початку та заключної частини. Правильно написана вступна частина допоможе вам швидко привернути увагу аудиторії. Аудиторія ж по перших хвилинах зможе скласти про вас враження, яке буде домінувати протягом усієї промови. Виправити допущені на початку промови помилки у вас просто не залишиться часу, тому що мова не повинна бути довгою. Якщо дозволяє місце і тема мови кращим засобом знайти спільну мову з аудиторією є гумор. Вдалий жарт, веселий випадок з життя, дотепна асоціація на початку промови істотно полегшить вам завдання. Єдина умова - це зв'язок вашого гумору з темою виступу.

5. Висновок є найголовнішою частиною мови. Підводячи підсумки виступу, нагадайте аудиторії ключові проблеми, ще раз коротко зупиніться на ідеї. Постарайтеся останні фрази промови вимовити з емоційним підйомом. Це буде «жирною крапкою», яка повинна остаточно звернути аудиторію «в вашу віру».

Будь ласка запам'ятайте, ваш основний суперник - це час. Воно обмежено. У середньому людина може сконцентруватися лише на 15-20 хвилин, потім увагу слабшає. Користуйтеся короткими зрозумілими фразами. Не перевантажуйте вашу мову науковими термінами, навіть якщо ви виступаєте перед науково-технічної аудиторією. При написанні тексту промови орієнтуйтеся на те, що сама сприйнята швидкість мови складає близько 100 слів на хвилину. Пам'ятайте, що вам ще доведеться відповідати на запитання. Якщо ваша мова зацікавить аудиторію, то питань буде багато. При відповідях на питання в письмовому вигляді намагайтеся компонувати кілька питань в один блок. Це дасть вам можливість «одним пострілом вбити кілька зайців».

Ми вже говорили про те, що ваша мова повинна бути зрозуміла аудиторії. Для цього дуже бажано знати перед ким ви виступаєте: професія, вік, інтереси, що цікавлять аудиторію проблеми. Всі ці дані допоможуть вам не тільки правильно підібрати слова, але і дадуть вам розуміння, як зрештою аудиторія може відреагувати на вашу мову.

Попередня інформація про склад аудиторії допоможе вам написати промову на зрозумілій аудиторії мовою, знаходиться з нею на одному культурному рівні. Це забезпечить вам розуміння і зворотний зв'язок з людьми. Постарайтеся не зачіпати теми, які аудиторія не розуміє або які викликають у неї явне роздратування. Цим ви захистите себе від «незручних» питань і не зіпсуєте про себе враження.

Якщо ви збираєтеся вставляти у вашу мову заумні слова, то заздалегідь перевірте їх зміст. Мовні неточності, а тим більше помилки, назавжди знищать вашу репутацію в очах аудиторії. Якщо ви сумніваєтеся в значенні якого-небудь слова, краще взагалі його не вживайте.

Розділивши текст на частини, запишіть основні положення та ключові слова на картки. Розташуйте картки по порядку. Це вам допоможе під час вашого виступу. Невелику промову рекомендується вивчити напам'ять. Це дасть вам додатковий плюс в особі аудиторії. Якщо ж мова дуже довга, тоді вчити її безглуздо і аудиторія вам пробачить підглядання в свій чернетку. При цьому частіше користуйтеся картками.

При наявності можливості встаньте перед дзеркалом і кілька разів прочитайте мова. Дзеркало дасть вам розуміння, як ви будете виглядати з залу, допоможе відпрацювати міміку. Диктофон або відеокамера допоможуть вам знайти правильні інтонації, розставити паузи у виступі. Це все вам допоможе не тільки звикнути до тексту, а й зменшить ваше хвилювання, що, в кінцевому результаті, позитивно позначиться на самому виступі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити