Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Заздрісники на роботі

Люди, які тривалий час працюють в одному колективі, стають своєрідною сім'єю зі своїм укладом, звичаями і відносинами. А відносини з родичами, як відомо, не завжди бувають гладкими і безхмарними. Сюди ж можна додати і той факт, що між «родичами»-колегами приховано або явно присутній момент боротьби за право бути кращим (першим, головним, незамінним). І чим перспективніше компанія, тим вище амбіції її співробітників, і тим жорсткіше йде боротьба за «місце під сонцем».Відносини на роботі можуть бути як стимулом до розвитку, так і причиною звільнення. Деякі психологи вважають, що романтичні відносини на робочому місці іноді корисні для людей, схильних до «вигоряння» і втрати мотивації. Однак існують почуття, далекі від романтичних, здатні отруїти життя навіть самому позитивному і добродушному співробітнику. Мова піде про заздрість на роботі.

Дуже часто люди схильні виправдовувати негативне ставлення до себе звичайною заздрістю з боку оточуючих. Колеги дивляться скоса? Та вони ж просто заздрять! Друзі уникають спілкування? Вони теж загрузли в заздрості. Шеф вичитав несправедливо? А він взагалі найголовніший заздрісник!

Така відповідь самому собі може на час заспокоїти і навіть підвищити самооцінку. Але на жаль, він не вирішить конфліктної ситуації, не змінить обстановку в колективі і не допоможе налагодити стосунки.

Від заздрості не застрахований ніхто. Вперше випробувавши її в дитинстві, людина, ні-ні, та й позаздрить кому-небудь протягом життя. Не варто забувати, що всі ми живемо, дивлячись не всередину себе, а по боках. Людина завжди соціально орієнтований, а, отже, налаштований на суперництво.

Реалії нашого життя такі, що бути кращим - значить бути правильним, а бути першим - значить бути успішним. Цей механізм запущений підвищенням рівня життя, достатком матеріальних благ і, звичайно, введенням нових стандартів успішності. Дуже важко протистояти цьому механізму, коли всі навколо «стрибають один через одного» для того, щоб схопити удачу і багатство за хвіст.

Багато хто з нас, плутають свої реальні потреби з чужими, думаючи, що для повного щастя необхідно лише те, що мається на наявність у конкурента. Ми перестаємо радіти власним придбання в той момент, коли бачимо у колеги (приятеля, знайомої) кращий варіант того, що вже маємо. І знову починаємо процес задоволення потреб, геть забуваючи про те, що потреби нескінченні, і задовольнити їх повністю неможливо.

Що ж робити в ситуації, коли ви реально відчуваєте упереджене, зневажливу ставлення до себе з боку колег? Чи варто боротися з негативом, що йде від заздрісних людей? Є кілька способів

Одягніть маску

Припиняйте хвалитися направо і наліво своїми успіхами і досягненнями, а також великими покупками і літнім відпочинком на Балі. Замість цього візьміть курс на стогони і голосіння про своє нелегке життя. Якщо красивій жінці заздрять чорною заздрістю її менш привабливі колеги, можна на деякий час приховати свій природний дар під образом «сірої мишки». Плюс такої тактики - ослаблення агресії з боку заздрісників і навіть, навпаки, пропозиція дружити навіки вічні (хто ж відмовиться бути «зіркою» на тлі убогого приятеля?). Мінус - у відчутті програшу і незадоволеності від власного становища. І правда, чому ви, власне, повинні жити не своїм життям? Висновок: спосіб цей для особливо важких випадків, коли рівень чужий заздрості зашкалює і може заподіяти вам реальну шкоду.

Почніть протистояння

Метод цей для людей з почуттям власної гідності і бурхливим темпераментом. Відчувши гаряче дихання заздрісника в спину, повертайтеся до нього обличчям і атакуйте. Замість того щоб приховувати свої достоїнства і переваги перед колегою, виставляйте їх напоказ, причому намагайтеся досягти таких успіхів, щоб заздрість опонента перестала їм контролюватися.

У психології добре відоме явище, при якому сильні емоції призводять до неадекватності в поведінці. Якщо ви помічаєте метання заздрісника і його спроби нашкодити вам, а заразом і всьому світу, поводьтеся так, немов вам нестерпно шкода нещасного. Можна навідатися й до начальства з проханням звернути увагу на дивну поведінку колеги, здатне завдати шкоди злагодженій роботі компанії. Цей метод, як ви розумієте, не зовсім коректний і чесний, але дія його безвідмовно.

Байдужість

Не забувайте про те, що людина за своєю природою націлений на творення і прощення. Такі умови для комфорту не тільки у світі, а й у власній душі. Подумайте, бути може заздрість на вашу адресу для того і призначена, щоб розвинути в собі почуття розуміння, прощення і поблажливості.

З іншого боку, байдужість, як відповідь на негатив, є самим правильним рішенням. Воно не дає заздрісникові грати на ваших почуттях і будити в вас негативні емоції. Спробуйте просто віддалитися від колеги, не здатної впоратися зі своїми негативними проявами. З часом така дистанція дозволить вам переглянути ставлення до заздрісникові, пробачити його і зрозуміти.

Додати коментар


Захисний код
Оновити