Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Кар'єрний ріст

«З пішаків до ферзя»

Багато сьогоднішні керівники та великі бізнесмени добре пам'ятають божевільний період 90-х років, коли на зміну соціалізму прийшов «загниваючий» капіталізм і дозволив звичайній людині, при вдалому збігу обставин, стати на чолі власного бізнесу в найкоротші терміни.Це була переломна і неоднозначна епоха, коли можна було домогтися небувалого успіху, зайнявши свою нішу і ставши при цьому першим у своїй справі, і одночасно втратити мільйони, не витримавши утисків і напору з боку новоявлених бізнесменів.

У 90-ті можна було без праці заробити великий капітал на втомлених від дефіциту і порожніх полиць споживачів. Але для цього часто доводилося починати з малого, поступово вибиваючись з «бруду» в респектабельних представників бізнесу. Кар'єра багатьох успішних керівників і власників заводів / пароплавів починалася з картатих сумок і безсонних ночей в потягах і автобусах, що слідували в ситі країни колишнього соцтабору.

На думку Інни Дубсон, що займає пост менеджера з персоналу МАКСИМУМ-радіо, часи запаморочливих злетів і швидких кар'єр вже давно пройшли. Сьогодні лише щаслива випадковість може принести людині моментальний кар'єрний ривок в кращу сторону. Але найчастіше, шлях до олімпу лежить через поетапне придбання знань, досвіду, зв'язків і власних напрацювань. Сьогодні час знаючих людей, здатних до постійного навчання та переробці величезної кількості інформації. Тому, вирватися з обслуговуючого персоналу до керівної посади практично неможливо.

Ймовірність кар'єрного зльоту в чому залежить і від енергійності і перспективності фірми. У компанії з постійною динамікою зростання і ризикованих підприємств, будь-який співробітник може вирватися вперед, запропонувавши революційну ідею або новий корпоративний устрій. Стабільно розвиваються компанії з нішою у сфері виробництва чи послуг, більш консервативні відносно до вибору кандидатів на керівні пости. У таких компаніях потенційний керівник повинен пройти всі етапи кар'єрного становлення, починаючи з найнижчого.

З продавців в директори

Рядові співробітники будь-якої компанії діляться на амбітних і смиренних. Останніх цілком влаштовує власне становище, вони добре роблять свою роботу і ні про яке підвищення не мріють. Амбітні співробітники з самого першого дня своєї роботи на посаді офісного «планктону» мріють зайняти місце людини № 1 в компанії. Тут методи, здатні привести людину до бажаного крісла, вельми різноманітні.

Розповідає Марія Бобкова (кадровий менеджер компанії Adidas: «Переважна більшість (80%!) Продавців-консультантів фірмових магазинів Adidas торік зайняли різні посади в офісах компанії. Це свідчить про те, що шлях цілеспрямованого і націленого на успіх продавця може вести його наверх через проміжні етапи. Наприклад, багато продавці-консультанти доростають до адміністраторів залу або менеджерів з продажу. Найамбітніші і тлумачні співробітники з часом мають можливість отримати крісло директора магазину. Майже всі наші керівники - вихідці з продавців-консультантів магазинів Adidas, а двоє вже призначені регіональними менеджерами з розвитку торгових мереж в Росії і Україні. Ось який шлях до підвищення може зробити звичайний продавець ».

Власний кар'єрний план

Якби кожен міг зробити блискучу кар'єру, просто пристрасно побажавши цього, то серед нас не виявилося б жодного рядового співробітника. Проте володіти необхідними для успішного просування по службі якостями, дано не кожному. Розвинути в собі лідерські здібності, креативність і нестандартне мислення здатні далеко не всі. Більше того, ці якості безпосередньо залежать від темпераменту, і просити меланхоліка стати безжурним лідером великої команди, все одно, що вимагати від холерика врівноваженості та незворушності.

Визначення своїх цілей і об'єктивна оцінка власних сил - запорука того, що рано чи пізно ви досягнете висот, про які мріяли. Потрібно прораховувати свої перспективи на кілька років вперед і кожен свій прорив відзначати як чергову сходинку вгору. Помилки роблять навіть вельми компетентні та впливові працівники. Однак для них це не привід для відступу назад, а, швидше, стимул для більш енергійного ривка вперед. Тому, намагайтесь не ставити акценти на власних промахах, а частіше підкреслюйте особисті досягнення. Повірте, люди схильні помічати лише тих, хто сам проявляє ініціативу.
Лояльність і просування по кар'єрних сходах

Коли людина починає розуміти, що переріс власну посаду, і в компанії стало якось затісно, перед ним постає питання «що робити далі?». Вибір у такому випадку невеликий: або йти і рости далі в іншій компанії, або залишатися в рідному колективі і покірно чекати, поки керівництво згадає про досягнення самого цінного співробітника і запропонує йому підвищення.

Дуже важливо розуміти, в якій компанії кар'єрний ріст можливий, причому різко і несподівано, а в якій - це з розряду «може бути, коли-небудь ...». Великі корпорації і компанії в плані кар'єрного росту більш перспективні, ніж маленькі або середні. Тому, вибираючи між кар'єрою в новій компанії і впевненістю у завтрашньому дні в старій, подумайте про свої реальні можливості і бажаннях. Якщо бажання зробити кар'єру переважає над усім іншим, розпишіть свої плани на найближчий час і дійте, навіть якщо для цього доведеться піти з насидженого місця.

Додати коментар


Захисний код
Оновити