Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як себе вести якщо призначили директором фірми

Як поводитися, якщо призначали директором фірми, знають небагато співробітники. Зазвичай у колишнього службовця в перші ж дні проявляються кілька стандартних помилок, які в майбутньому можуть вплинути і на ваш авторитет, і на ефективність вашого управління. Ми постараємося вберегти вас від такої ситуації, розглянувши ці помилки і давши деякі поради.Почнемо з самого головного - ви ДИРЕКТОР! Це означає, що в даному колективі ви головний і від вас багато в чому буде залежати успіх всієї справи. Тепер варто логічні питання - вас призначили директором в нову фірму або ви зробили успішну кар'єру на своїй старій роботі? Від відповіді на це просте питання залежить досить багато чого.Обидва варіанти мають свої безперечні плюси і мінуси, які ми постараємося висвітлити.

 

Припустимо, що вас призначили директором на нову роботу. Мінусом ситуації є те, що вам однозначно потрібно певний час на адаптацію. Не поспішайте рубати з плеча, дізнайтеся досконально не тільки стратегічні завдання підприємства (фірми),а й принципи управління, проповідував раніше. Повірте, що в будь самої неправильної системі управління, знайдеться раціональне зерно, яке варто залишити. До того ж часто буває, що вам доведеться знайомиться з новим напрямом бізнесу. Тільки в теорії методика управління повинна працювати скрізь,насправді завжди знайдуться свої підводні камені. Залежно від масштабів підприємства вам для адаптації буде потрібно від тижня до місяця, тільки потім можна вводити кардинальні нововведення, і то поступово.

Другим мінусом є те, що вам заново доведеться знайомитися з людьми. Від вас не потрібно вивчити весь персонал протягом доби,проте головних дійових осіб потрібно запам'ятати відразу. До них відносяться головний бухгалтер і заст.директора усіх напрямків.

Третій мінус - патологічна негативна реакція підлеглих на нового начальника. Будь-яка система управління побудована так, що підлеглі вже звикли до методів керівництва попереднього керівника. З появою нової людини підлеглі просто боятися змін, які, як вони думають, неминучі.Ось тому правильніше буде вводити нововведення поступово, проте не пропускаючи випадки грубого порушення дисципліни та корпоративної етики.

До плюсів нової фірми відноситься новий колектив, де у вас не буде старих друзів. Просто більшість людей не завжди можуть безболісно перейти з розряду товариша-колеги в розряд підлеглого.У новому колективі кількість недоброзичливців буде спочатку зведено до мінімуму (ми маємо на увазі незадоволених претендентів на ваше місце). Вони, звичайно, з'являться потім, але спочатку буде трохи легше.

До речі, нового колективу буде важко звинуватити вас в упередженості, оскільки просто ви не встигнете заіметь справжніх друзів на новому місці.Ця проблема досить гостро стоїть, якщо ви стаєте директором на своїй нинішній роботі.

Як поводитися, якщо призначали директором фірми, на якій ви працювали до цього?

У першу чергу перебудуйте свою психологію на хвилю керівника. Дайте зрозуміти оточуючим,що колишні дружні відносини хороші за парканом підприємства або в питаннях, що не стосуються справ фірми. Якщо ви не впораєтеся з цим завданням, то вам дуже важко буде питати з підлеглих. Зробіть це коректно, щоб люди не подумали, що у вас почалася «зоряна хвороба».

У своєму новому положенні спирайтеся на перевірених професіоналів.Стара робота дозволить вам заощадити купу часу і сил на знайомстві з підприємством. Напевно у вас були думки про те, що можна поміняти або поліпшити. Починайте це робити, не втрачаючи часу, адже у вас з'явилося набагато більше реформаторських можливостей.

Тим, хто не сприйме вас як керівника, не зводьте з рук.При необхідності не обмежуйтеся доганою, видайте пару наказів про покарання. Сума покарання тут не особливо важлива, важливо донести до людини, хто в домі господар.

Продовжуємо розповідати вам, як себе вести, якщо призначали директором фірми. Тепер пару загальних порад.

1. Запам'ятайте, що кращий метод управління - це метод батога і пряника.Ваше керівництво має бути золотою серединою, тобто зайва жорсткість управління знижує ефективність процесу, зайва м'якість просто розслаблює людей і зменшує ваш авторитет керівника.

2. Не старайтесь все зробити самостійно - ваше завдання контролююча. Поставивши завдання, визначте виконавця і терміни.Дайте людині можливість проявити себе при виконанні завдання, заодно оціните його потенціал.

3. Слідкуйте за своїм зовнішнім виглядом і поведінкою ще більше колишнього. Тільки висока репутація дає безапеляційне право суворо питати з підлеглих.

4. Не соромтеся заохочувати людей, щоб не відбити у них охоту до трудових подвигів.Ставте в приклад ударників «капіталістичної праці», створюйте умови для здорової конкуренції та змагання.

5. Пам'ятаєте приказку: «Командир завжди правий»? При керівництві колективом цей метод актуальний, але не в жорсткому варіанті. Віддаючи розпорядження, директор повинен справляти враження людини, що знає проблему. Не можна допускати,щоб у підлеглого виникли сумніви з даного питання. Якщо ви не впевнені у прийнятому рішенні, ще його не виробили або не хочете брати на себе одноосібну відповідальність за розпорядження, то зберіть нараду. Запросіть на нараду професіоналів в даному питанні і спільно виробіть рішення. Важливо,що ви даєте можливість висловити людям свою думку, тобто вони починають креативно мислити на благо спільної справи. Відразу застерігаємо, що такого роду нарад не повинно бути багато, інакше у підлеглих створиться враження, що ви не можете самостійно приймати рішення і віддавати розпорядження.В кінці ми вам можемо побажати тільки удачі на новому поприщі. І ще, де б ви не керували, пам'ятайте, що підприємство - це організм. Ви є його мозком і головою, однак людина далеко не піде, якщо у нього не буде рук або ніг. Ставши директором, підберіть собі команду однодумців, яка буде мислити з вами в унісон.Тільки створивши ефективну систему управління на кожному рівні, ви зможете досягти великих результатів. А результати потрібні не тільки вам. Ще більше вони цікавлять тих, хто вас поставив на посаду директора. Акціонерам або керуючої компанії зазвичай не особливо цікаво шляху досягнення мети, їм важливий рівень прибутку на кінець звітного періоду.Нехай вона буде у вас з великою кількістю нулів в кінці!

Додати коментар


Захисний код
Оновити