Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сила волі

Сила волі - це певна внутрішня енергія, яка допомагає людині домагатися поставленої мети. Зазвичай таке досягнення пов'язано з подоланням різних перешкод. Саме сила волі допомагає людині рухатися вперед, перемагаючи біль.

Будь-яка справа, поєднане з труднощами і доведене вами до кінця, посилює вашу волю. Протягом усього життя ми свідомо чи несвідомо тренуємо нашу силу волі. З самого дитинства ми вирішуємо щодо важкі для нас завдання. З часом ці завдання стають все складніше і, прийшовши в доросле самостійне життя, ми вже маємо певний запас сили волі.Основними труднощами при вихованні сили волі є перші кроки і сумніви. Найважче - це зробити перший крок. Саме він часом здається найважчим і марним. Потім ваш організм звикне, воля зміцніє і вам все здасться не таким вже страшним.

Для того щоб полегшити перший крок, постарайтеся створити для нього найбільш комфортні умови. Тоді первинні навантаження здадуться вам не такими сильними. Як приклад можна навести рішення людини зайнятися вранці оздоровчим бігом. Набагато легше починати цю справу влітку - краще погодні умови, все зелене. Дивлячись на все це, ви будете себе почувати більш комфортно. А тепер уявіть, які бажання у вас прокинуться мерзенним осіннім дощовим ранком.

Друга складність - сумніви. Вони найбільш небезпечний фактор. Саме вони іноді нам не дозволяють зробити перший крок. Чим більше ви сумніваєтеся, тим менше у вас шансів на успіх.

Для досягнення мети вам доводиться робити надзусилля над собою. Зазвичай вони виражаються не тільки в певних фізичних і психологічних навантаженнях, а й у відмові від чого-небудь для дотримання певного режиму (елементарний приклад - дієта). На початку саме дотримання певного режиму є найбільшою проблемою, яка потребує активізації сили волі. Чим далі ви від початку, тим цей аскетизм сприймається простіше. Але на певному етапі вас обов'язково відвідають сумніви - навіщо я повинен від чогось відмовлятися? Вчасно не відкинуті сумніви змусять вас звернути з правильного шляху. Завдання сили волі і полягає в тому, щоб не допускати сумнівів і вчасно їх «душити».

Ми часто можемо бачити, що деякі люди виконують певні надзавдання, «насупившись», зціпивши зуби. Такі люди часто досягають своєї мети, але досягають її не завдяки чомусь, а всупереч. У цьому випадку рушійною силою є викид негативної енергії, поєднаний з непотрібним завзятістю. При цьому витрачається набагато більше зусиль, ніж при спокійному дії.

Вольові люди ставляться до надзавдання спокійно. Вони послідовні, їх не лякають невдачі. Для вольових людей досягнення мети - це не боротьба з навколишнім світом, а тренування своєї сили волі. Вони ставляться до цього досить просто і досягають успіху з більшою ймовірністю, витративши на це менше сил.

Сила волі здатна творити чудеса. Ми бачимо результати її прояви кожен день, але не знаємо звідки вона береться, де зберігатися, як діє. Ми знаємо, що її можна розвинути, але не знаємо механізму її пробудження.

Відсутність сили волі або її недолік роблять людину своєрідним «пластиліном». Він не може самостійно приймати і реалізовувати рішення. Його доля - пристосовуватися під навколишній світ. Такі люди зазвичай нешкідливі, але ніколи не досягнуть високих цілей. 

Саме наявність мрії - відмітна особливість людини від тварини. Але сама постановка мети ще не гарантує її досягнення. Кожна людина повинна знайти в собі ті позитивні якості, які допоможуть йому у вирішенні цього завдання.

Співчуття, взаємовиручка, допомогу близькій - позитивна риса людини. Такі люди знаходять способи допомогти іншим, але іноді безпорадні у вирішенні власних проблем. При вирішенні проблеми ближнього у нього спрацьовує сила волі, при спробі вирішення власних проблем сила волі засинає. Ще Шиллер казав, що «маленької людини від великого відрізняє наявність сили волі».

Природа при народженні закладає в нас певний генетичний «будівельний матеріал». Сила волі є сполучною, своєрідним «цементом». Тільки від нас залежить, що ми побудуємо з нього, чи буде наша споруда міцна. У даному випадку, тільки спираючись на вроджені і набуті якості, підкріплені силою волі, ми можемо досягти певного успіху в житті.

Ви повинні самостійно вибирати собі мети. Поставлені цілі визначають рівень розвитку людини. У тварини мети обмежуються їжею і розмноженням. У людини розумного цілі повинні бути спрямовані не тільки на вирішення своїх фінансових та інших проблем. Їх рішення має приносити певну користь суспільству. В обов'язковому порядку поставлена мета повинна допомогти вам духовно розвиватися, здобувати нові знання та вміння. 

При народженні ми задоволені, що ми є самі по собі. Потім у нас з'являються цілі. Ми починаємо їх добиватися. Отримуючи перші проміжні результати, ми розуміємо, що наші зусилля не марні, що ми щось можемо. Зрештою, коли ми зробили в житті щось глобальне, здійснили своє найзаповітніше бажання, у нас з'являється почуття задоволення та гордості за свій шлях і результат. Дуже важливо, щоб цей результат був на користь суспільству.

Коли людина не може зробити перший крок до поставленої мети, він знаходить масу виправдань. Але, по суті, він просто в більшості випадків не хоче цього. Іноді для нього наявність мети важливіше, ніж її досягнення. Він не може зібрати волю в кулак, обмежити себе в чомусь для досягнення мети. Він хоче, щоб рішення само прийшло до нього. Такі люди зазвичай завжди знаходяться або в повному спокої, або в стані хаотичного руху. Такий тип людей ніколи не стане керівниками, політиками, відомими співаками, музикантами і т.д. Для цього потрібно самопожертву.

Додати коментар


Захисний код
Оновити