Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як побороти залежність від соціальних мереж

Як побороти залежність від соціальних мереж? - З часом замислюються все більше людей по всьому світу. Глобальний Інтернет дає можливість людям спілкуватися на різні теми, не встаючи від екрану монітора. Здавалося б це добре, проте всьому є свої межі і кордони.

Проблема в тому,що з часом комп'ютер заміщає нам живе спілкування з навколишнім світом і породжує залежність від соціальних мереж. Ми сприймаємо навколишню дійсність через призму чату.

Безперечно, що в Інтернеті можна знайти найсвіжіші новини, самих різних друзів і тем для розмови, можна знайти будь-яку інформацію для праці та відпочинку. Комп'ютер - це сучасна чарівна паличка, тільки замість помаху потрібно зробити клік мишкою. Раніше нам потрібно було виходити надвір, купувати газети, спілкуватися з людьми, а тепер все новини світу можна побачити на екрані, вдало розташувавшись попою в кріслі.

 

Науково доведено, що комп'ютерна залежність - це хвороба,має психологічні корені. Будь-яка людина, системно і надовго зависає в контакті хоче щось приховати або навпаки щось показати. Навіть сам процес спілкування в більшості випадків відбувається під псевдонімом або ім'ям. Ім'я «Вася з Києва» ідентифікувати неможливо, бо їх там сотні тисяч. Так люди хочуть висловити свою думку,залишаючись інкогніто для навколишнього світу.

Навіщо вони це роблять? Найпростіше - це фізичні недоліки, які заважають людині спілкуватися в нормальному світі, породжуючи тим самим залежність від соціальних мереж. Як правило це інваліди з самого дитинства, люди з некрасивою зовнішністю або травмами, отриманими за життя. Велика частина з них діти,яким дуже важко перебороти психологічний бар'єр своєї хвороби і сміливо вступити в навколишній світ. Тут щоб побороти залежність від соціальних мереж, дуже важлива допомога психологів і близьких старшого віку. Важливо навчити дитину не ображатися на дурні жарти, бути привітним і до чого-небудь прагнути.З часом для нормальних навколишніх така дитина перестає сприйматися як ущербний, з ним спілкуються на рівних, допомагають і підтримують морально. До речі, така ж ситуація відбувається і з дорослими.

Наступна категорія - молодше покоління в період становлення свого власного «Я». Зазвичай це вік від 10-12 років і вище,коли залежність від соціальних мереж найбільш поширена. У цей період дитина хоче бути дорослим, тільки не знає, як це робиться по-справжньому. Ширма Інтернету дозволяє висловлювати свої думки, не боячись бути осміяним. Можна абсолютно безпечно грати в доросле життя, знайомитися з друзями, грати в будь-які ігри і т.д.І все це без моралей батьків, домашніх турбот і проблем.

Таке сидіння підлітків за комп'ютером приносить суцільний негатив крім зростаючої залежності від соціальних мереж. Повна відсутність фізичного навантаження, перенапруження зору, відсутність навичок поведінки в живому колективі в майбутньому серйозно позначаться на дитині. У цьому випадку батьки повинні прийняти максимальну участь. Не варто забороняти, потрібно переорієнтувати підлітка на заняття спортом, танцями або будь-яким іншим активним справою. Постарайтеся, щоб дитина більше часу проводив з живими істотами, а не з мишкою щоб не розвивати залежність від соціальних мереж. Дозвольте дитині влаштовувати вечірки і зустрічі у себе вдома, тільки відразу обговоріть правила «гри». Приобщайте дитину до праці, частіше беріть на природу, на дачу, в село. Тільки постарайтеся створити йому там умови для живого спілкування, щоб поїздку він сприйняв як радість, а не як покарання.

Розповідаючи,як побороти залежність від соціальних мереж, можна зробити чіткий висновок. Комп'ютер - це спроба вилікувати хворобу гострої нестачі живого спілкування і розуміння серед близьких. Вирішивши у людини ці дві проблеми, ви усунете причину і відразу ж позбудетеся від слідства залежно від соціальних мереж. Так що допомагайте своїм близьким і самим собі,не давайте перетворити наш світ в Матрицю.

Додати коментар


Захисний код
Оновити