Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як поводитися якщо розбив ртутний градусник

Як поводитися, якщо розбив ртутний градусник? - Питання дуже доречний, якщо ви хочете зберегти своє здоров'я. Сучасна медицина не в останню чергу відмовляється від ртутних градусників саме через знаходження в них ртуті. Сучасні градусники або електронні, або спиртові,проте в більшості випадків вони використовуються в лікувальних установах. Вдома ми по старій пам'яті користуємося ртутними градусниками.

 

Дорослим варто знати, що за статистикою в 80% випадків градусники розбивають діти, які не усвідомлюють небезпеки скоєного. Саме тому не варто відходити від дитини, коли той міряє температуру.Якщо ж у вас вдома розбився градусник, то варто пам'ятати наступне:

1. Осколки від розбитого скла - це другорядний фактор небезпеки в даній ситуації. Набагато небезпечніше наявність растекшейся по підлозі ртуті. Її ви дізнаєтеся відразу - це маленькі кульки металевого кольору. Пам'ятайте, що сама ртуть в такому стані не дуже шкідлива.Максимальну небезпеку представляють пари ртуті, які утворюватимуться, якщо не зібрати всі ртутні кульки.

2. Видаліть з приміщення, де розбили градусник, дітей, старих, та й взагалі всіх. Негайно відкрийте вікно або двері, щоб не одержати небезпечну концентрацію ртутної пари в приміщенні.Винятком з цього правила є тільки спекотна погода за вікном, яка прискорить випаровування ртуті. І взагалі, при наявність у будинку кондиціонера варто включити його на максимально низьку температуру, щоб мінімізувати утворення ртутної пари.

3. Освітіть підлогу за допомогою лампи або ліхтарика - так ртутні кульки стануть найбільш помітні.

4.Зберіть помічені ртутні кульки за допомогою пензлика і згорнутого паперового пакетика. Є варіанти скотча або гумової груші. Віник і пилосос категорично застосовувати не можна. Щоб убезпечити руки і ноги, надягніть на руки одноразові рукавички, а на ноги - поліетиленові пакети. На обличчя надіньте марево пов'язку, змочену водою,для запобігання отруєння парами ртуті.

5. Намагайтеся зробити все максимально швидко, адже в приміщенні з ртуттю не можна перебувати більше 15 хвилин. Якщо для прибирання вам потрібно більше часу, то постійно виходьте на свіже повітря.

6. Вам пощастить, якщо ртуть розлилася тільки на підлозі і не закотилася ні в яку щілину.Якщо ж вона розлилася на будь-яку тканину, то вам доведеться віддавати її в хімчистку. Так як цілий диван або крісло здати в хімчистку проблематично, то вам доведеться обробити поверхню забруднення 0,2% -ним розчином марганцівки (тобто 2 г марганцю на 1 літр води).

7. Кульки ртуті,осколки градусника і не витекла із градусника ртуть необхідно обов'язково помістити в закриту ємність. Звичайна скляна банка з щільною кришкою для цього підійде. Поставте поки банку у віддалене прохолодне місце (краще на прохолодний балкон), розберетеся з нею після прибирання приміщення.

8.Підлоги в небезпечному приміщенні варто обов'язково промити розчином марганцівки, хлорного вапна або спеціальним розчином. Для його приготування натріть 40 г мила і 30 г соди на 1 літр води. Статеву ганчірку краще також викинути на балкон. Бажано ще протерти меблі цим же розчином, ганчірку, природно, відправити туди ж.Оптимальним варіантом є знаходження розчину на поверхнях протягом 1,5-2 доби для блокування ртутних випарів. По закінченні цього часу розчин змивається холодною водою, а ганчірка викидається.

9. Якщо ртуть розлилася на одяг, то її краще викинути. Якщо вам шкода одяг, то її слід промити проточною водою,потім помістити на 30 хвилин в мильно-содовий розчин (рецепт вище) з температурою 70-80 градусів, потім запрати в лужному розчині, а в кінці прополоскати в холодній ванні.

10. Настала черга зайнятися відставленою банкою і брудними ганчірками. Найпримітивніший метод утилізації - просто викинути все в сміття.Однак при порушенні герметичності банки ртуть почне випаровуватися і отруїть приблизно 6000 м3 повітря. Не варто змивати все в унітаз, так як ртуть не розчиняється у воді і просто осяде на каналізаційних трубах.Самим правильним рішенням буде віднести наслідки вашого вчинку і прибирання для подальшої утилізації в місцеве МНС чи санітарну службу.

11. Під час прибирання не забувайте про власну безпеку. Прийміть кілька таблеток активованого вугілля, прополощіть рот слабким розчином марганцівки, пийте якомога більше води.

Ми розповіли,як поводитися, якщо розбив ртутний градусник. Проте буває так, що ви помітили не всі кульки ртуті або дитина вчасно не сказав вам про розбитому градуснику. У цьому випадку вірогідність отруєння парами ртуті досить велика. Основними симптомами при даному отруєнні є головний біль, запаморочення, нудота і блювота.Радимо вам звернутися до лікаря і розповісти про ваших припущеннях, обов'язково згадавши факт недавно розбитого ртутного градусника.

Буває так, що симптоми збігаються, однак ви градусник не розбивати. Тоді можливо, що ви випадково опинилися у вогнищі підвищених ртутних випарів не в себе вдома. Якщо у вас є підозри,що дані симптоми говорять про ртутному отруєнні, то вирушайте відразу ж в лікарню. Якщо не приділити проблемі достатньої уваги, то через кілька років справа може закінчитися поразкою нирок і неврозами.

Намагайтеся пити велику кількість рідини, можна прийняти навіть сечогінні таблетки, так як ртуть фільтрується через нирки.Найбільш неприємним моментом буде, якщо ртуть раптом виявиться всередині організму у вигляді кульки. Це може трапитися з дітьми через їх надмірної цікавості і і необережності. У цьому випадку у людини спостерігається посиніння шкіри, сильна блювота і задуха. У даній ситуації терміново викликайте швидку допомогу, яка обов'язково повинна зробити промивання шлунка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити