Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Ліворукість: фізіологічні аспекти ліворукості

Ліворукість, як і фізіологічні аспекти ліворукості, мабуть, з моменту появи першого людського накреслення і до наших днів неймовірних за можливостями інформаційних технологій залишається об'єктом ретельного і багатогранного вивчення і предметом запеклої суперечки провідних умів планети. Тому що ліворукість,як і всякий нерозгаданий феномен, унікальна здатність людини, викликає непідробний інтерес і наукового світу (у тому числі медицини, педагогіки), і обивателів.

 

Адже ліворукість (тобто природжена схильність виконувати основні життєво важливі дії лівою рукою) до цих пір багато теоретиків виховання,видатні медики і звичайні батьки сприймають як порок, намагаючись переконаннями, психологічним тиском і навіть фізичною силою перевчити малюка, що різко засуджує дитяча психологія і фізіологія. Тому що насправді ліворукість - це не каприз дитини і не спроба дорослої людини привернути до себе загальну увагу,а особливість організації центральної нервової системи.

Фізіологічні аспекти ліворукості часто пов'язують з явним і стрімким розвитком лівої півкулі головного мозку, що відповідає за логічне мислення, мова, схильність до розуміння точних наук,тоді як права півкуля більш прогресує у людей творчих з художнім баченням світу і сприйняттям себе в ньому. Однак, як це не парадоксально звучить, ліворукість вважають ознакою не просто здібності до якого-небудь напряму в мистецтві, а геніям, реформаторам думки і вершителів доль.

Так,ліворукість була відмінною рисою відрізнялися і навіть пишалися: Ю. Цезар, А. Македонський, Н. Бонапарт, Дж. К. Максвелл, Л. да Вінчі, Мікеланджело, В. А. Моцарт, І. Павлов, М. Ломоносов, Ф. Ніцше, А. Ейнштейн, П. Чайковський, Ч. Чаплін, Б. Клінтон, Стінг, Д. Робертс, А. Джолі, П. Маккартні, Б. Гейтс і т.д. Можливо,дивлячись на нелегкий життєвий і творчий шлях крізь терни до зірок, багато батьків все-таки не бажають складної долі своєму малюку і намагаються самостійно або за допомогою фахівця традиційної медицини, а також і чарами народних цілителів боротися з ліворукістю, що в усьому світі має негативну емоційно -експресивне забарвлення. Скажімо,в англійській, французькій, німецькій, іспанській мовах визначення «ліворукий» взагалі трактують як «лицемірний», «підступний», «шкідливий», «незграбний», та й у великому, могутньому, багатому і багатозначному російською мовою погані вчинки або негативні риси асоціюють з лівою рукою: «лівий дохід», «ліві гроші» (нечесний заробіток),«Ходити наліво» (зрада), «встати з лівої ноги» (погане самопочуття, апатія) і т.д.

Однак перш ніж засуджувати ні в чому не винного дитини, якій зручно грати, малювати, рахувати, писати, їсти, чистити зуби, одягатися, взуватися, розчісуватися лівої, а не, як у більшості людей, правою рукою (до речі, ліворукість відзначена тільки у 7% жителів планети),необхідно точно виявити фізіологічні аспекти короткозорості на основі власних численних спостережень і різних тестів, що проявляється вже в ранньому дитинстві та початкових класах. Наприклад, у ліворуких людей при ходьбі по прямій лінії з закритими очима можна бачити відхилення вліво.Ще лівші часто пишуть у дзеркальному відображенні - справа наліво. Також у типових природжених лівшів ліва рука більш крупніше в розмірах, а при схрещуванні або оваціях саме ліва рука виявляється у верхній позиції.
Крім того, лікарі з'ясували, що ліворукість провокує такі серйозні патології, як: відставання у розвитку (моторика, мова),пухлина головного мозку, епілепсія, аутизм, що зумовлено ще й більшою схильністю лівшів до затяжних депресій, негативному світовідчуттям, низької самооцінки і песимізму зважаючи свехчувствітельності, вразливості, ранимість.
Ліворукість, звичайно ж, має свої причини, що і називають її різновиди:
1) вроджена (генетична) ліворукість обумовлена ​​спадковістю: так, якщо хоча б один з батьків активно використовує ліву руку на роботі і в побуті, велика ймовірність, що і хоча б один з його спадкоємців стане лівшею, хоча подібні генії народжуються і в типових сім'ях переконаних правшів;
2) компенсаторна ліворукість пояснюється активацією діяльності правої півкулі головного мозку унаслідок відхилень (результат фізичної травми, стресу, вродженої патології) лівої півкулі, що відповідає за діяльність правої руки;
3) вимушена ліворукість стає наслідком пасивності чи відсутність правої руки;
4) прихована ліворукість трактується як ліворукість це не на фізіологічному, а на психологічному рівні, коли ліве і праве півкулі головного мозку розвинені в рівній мірі з поперемінним домінуванням;
5) псевдолеворукость розуміють ще як «дворуким», тобто людина в рівній мірі володіє обома руками,яким зручно здійснювати однакові дії.
Варто відзначити, що ліворукість у нашому пристосованому для праворуких громадян світі (наприклад, обладнання, автомобілі та ін) стає випробуванням, від якого намагаються вберегти дитину батьки, змушуючи його писати правою рукою. Таке насильство над дитячим організмом призводить до неврозів,порушень сну і харчування, агресіям, заїкання, косоокості, енурезу, переляку, фобій. Щоб не допустити таких наслідків, якщо ліворукість яскраво проявлена ​​в дитячому саду, до вступу до школи необхідно мінімізувати уроки письма, читання, вивчення іноземних мов.А під час навчання бажано використовувати більш виразні зорово і осязательно предмети - пластмасові букви, цифри з пластиліну і т.д.
Таким чином, вже давно пора зрозуміти, що ліворукість не представляє собою пороку, а лише вказує увагу батьків на індивідуальність їхнього малюка, креативні здібності якого треба розвивати,а не марно витрачати час на насильницьке переучування листи правою рукою. Не варто придушувати творчу особистість.

Додати коментар


Захисний код
Оновити