Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Нарядні костюми

Нарядні костюми можуть бути не тільки парадними, але і повсякденними. Національні одягу, мають повсякденний характер, найчастіше вживаються в якості домашнього одягу. Проте національний ошатний костюм може бути присутнім в гардеробі будь-якого японця. Ошатний костюм кімоно сьогодні носять не тільки в домашніх умовах, але і на вулиці. Люблять нарядні костюми переважно літні японці, в них дуже зручно ходити в магазин або в парк разом з дітьми. У курортних містах можна зустріти відпочиваючих чоловіків в легенях кімоно - таких як юката.Основна частина будь-якого японського нарядного костюма являє собою кімоно. Чоловічі кімоно надягають поверх нижніх сорочок і незшитих спідниць, які триматися на поясі. У зимовий період японці, як правило, піддягають під ошатні костюми ще і вовняна білизна, іноді спеціальні начеревники або ж простіше - обмотують власне тіло за допомогою щільної тканини. Такий звичай походить з стегнах поясу, який є традиційним для національної одягу, крім того він дуже зручний. Ще в середніх віках такі пов'язки були неприйнятною частиною будь-якого костюма самурая, аристократа і городянина. Не збереглося докладних описів даного предмета одягу. Вважається, що вони схожі фундоси, яка являє собою складну конструкцію, яка зроблена на основі тканини прямокутної форми. Фундоси закріплювали за допомогою тасьми на талії, яка простромлювався в спеціальну куліску, пошитий на зворотне стороні полотна. Приблизно з 19 століття, такі предмети стали доступні і простим городянам на сьогоднішній день нижні сорочки дзюбан і спідниці косимаки стали замінювати на ситаги - нижнє кімоно. Рукава такого кімоно, як правило, абсолютно ідентичні рукавах верхнього кимано, яке ретельно в них посмикуються.

Об'єднує всі нарядні костюми кімоно крій, скрізь він універсальний, саме з цієї причини кімоно, як нарядні костюми, єдині, як для чоловіків, так і для жінок. Однак жіночі кімоно все-таки відрізняються від чоловічих. Модні віяння проявляються в деталях кімоно і його форми. Вони стали такими вузькими, що підкреслюють фігуру. На сьогоднішній день ці ошатні костюми шиються виключно по зростанню, без напуску, він тепер набагато менше, ніж було раніше. Сучасний напуск на сьогоднішній день дорівнює 10 сантиметрам. Закріплений напуск йде без додаткових поясів, які повинні дотримувати закладені складки. З цієї причини відпадає необхідність у 2 стрічках, які тримають напуск. Обі так само змінюється до невпізнання. Він стає вже, бант менше. Отримує велике поширення і спрощений варіант пояса обі. Бант до нього повинен шитися окремо у вигляді подушки або метелики, який можна прикріпити при необхідності. Стають зайвими і шарфи обиагэ, подушки для бантів обиагэ-но-син, жорсткі платини, завдання яких фіксувати пояс - мае-сін і особливий пояс, який проходить з самого верху - обидзимэ.

У вигляді верхнього одягу, що надягається поверх ошатного одягу кімоно, застосовується куртка хаори і спеціальне кимано, що нагадує пальто, зване амагото. У куртки такий же вільний, прямий крій і широкі содэ, які вправляються самі рукави кімоно. Сучасні ошатні костюми кімоно хаори содэ набагато менше, особливо, якщо костюм відноситься до більш демократичним стилями. Для зручності такі куртки шиють набагато більших розмірів. Для того, щоб одягти пояс набагато вище талії, рукави повинні бути не вшиті повністю в спеціальні пройми, які повинні провисати під рукою. Так як хаори тепер носять без пояса, такі рукави вже неактуальні. Хаори тепер повністю вшиті, вони тепер можуть носитися не тільки поверх самого кимано. Вони можуть виступати у вигляді жакетів, кардиганів-труакары в сучасних європейських костюмах.

Жіночий ошатний костюм хаори відрізняється невеликими припусками на спині, створені спеціально для вільного приміщення банта пояса. Такі хаори повинні доповнюватися за допомогою особливих елементів, які їм, по суті, не властиві: кишені, манжети, хлястики, застібки на гудзиках, вид яких можна змінювати, слідуючи моді. Тканин, з яких раніше шили традиційний хаори було лише 2: бавовна і шовк. На сьогоднішній день пояс шиється з найрізноманітніших матеріалів, так як з них виступають: тонкий драп, вовняне сукно і багато-багато інші синтетичні матеріали.

Додати коментар


Захисний код
Оновити