Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Етапи фарбування

Фарбування має кілька етапів:

  • підбір барвника;
  • тест на сприйнятливість барвника;
  • попереднє миття;
  • нанесення фарби;
  • витримка;
  • змивання фарби;
  • догляд за фарбованим волоссям.

Підбір барвника

Першим етапом забарвлення є підбір барвника.

Він залежить від структури волосся і стану шкіри голови. Якщо на шкірі є рани або спостерігаються ознаки шкірних захворювань, то не слід вдаватися до фарбування, інакше стан шкіри голови може погіршитися.

Щоб визначити колір волосся, необхідно підняти пасма і подивитися їх на просвіт, т. к. в масі волосся здається більш темними.

Після хімічної завивки зазвичай застосовуються тонують препарати. Вони не тільки роблять колір яскравішим, але і покращують структуру волосся.

При фарбуванні в натуральний колір слід враховувати ряд правил: волосся біля коріння завжди повинні бути темніше, ніж на кінцях, волосся спереду необхідно зробити світліше, ніж ззаду, а верхні - трохи світліше нижніх.

Тест на сприйнятливість препарату

Якщо є схильність до алергії, то необхідно провести тест на сприйнятливість до даного типу барвника таким чином: деяку кількість препарату нанесіть на шкіру за вухом.

Якщо протягом 24 годин шкіра почервоніла, з'явилося подразнення, значить, від препарату слід відмовитися.

Попереднє миття

Перед фарбуванням голову не слід мити, щоб збереглася жировий прошарок, яка оберігає волосся і шкіру голови. Дуже брудні волосся слід вимити один раз шампунем без бальзаму, при цьому не зачіпаючи шкіри. Щоб видалити з волосся залишки засоби для укладання краще перед фарбуванням видалити їх за допомогою розчісування.

Нанесення фарби


Забарвлення можна виробляти в салоні, скориставшись послугами досвідченого фахівця, однак її можна зробити і в домашніх умовах, самостійно.

При цьому перукарі та стилісти рекомендують дотримуватися простих правил.

Правило 1. Щоб уникнути перефарбування чола і скроневої частини, а також роздратування, шкіру по краях волосся можна змастити жирним кремом, олією або вазеліном.

Правило 2. Необхідно обов'язково використовувати спеціальні рукавички, т. к. фарба руйнує шкіру рук і нігті.

Правило 3. Інструменти не повинні бути металевими або мати будь-які металеві частини, оскільки при реакції барвника з металом утворюються сполуки, які негативно діють на волосся і якість фарби.

Мисочки, використовувані для цього, також повинні бути пластмасовими або керамічними.

Правило 4. Фарбу необхідно змішувати безпосередньо перед її нанесенням, т. к. відразу ж при змішуванні починається процес окислення, і інтенсивність кольору слабшає.

Правило 5. Волосся слід розділити на чотири зони, проводячи через верхівку два перпендикулярних проділу.

Барвник слід спочатку наносити по проділах, потім на потиличну зону, тому що вона холодніше і забарвлення буде відбуватися менш інтенсивно.

На віскі і волосся над чолом фарбу необхідно наносити в останню чергу, оскільки там найтонші волосся і вони швидко її сприймають.

Якщо якісь пасма необхідно зробити світліше, ніж інші волосся, то починати наносити фарбу потрібно саме з них.

Правило 6. Якщо проводиться забарвлення інтенсивними червоними тонами, то фарбу потрібно наносити на волосся по всій їх довжині, відступивши від коренів на 2-3 см. Після того як волосся просочаться, можна нанести барвник на коріння і на кінчики.

Правило 7. Наносити фарбу потрібно точно і швидко, щоб колір вийшов рівномірним. Вся процедура нанесення не повинна перевищувати 10-15 хвилин.

Правило 8. Чим густіше і товщі волосся, тим тонше повинні бути пасма, на які наноситься фарба. Тоді вона зможе просочити кожен волосся.

Правило 9. Якщо фарбування проводиться повторно, то суміш слід наносити точно, щоб вона не потрапила на раніше фарбоване волосся і вони не постраждали.

Правило 10. На голові після нанесення фарби повинен утворитися свого роду панцир, який створить парниковий ефект і буде перешкоджати виходу вільного кисню.

Витримка

Необхідно дотримуватися точний час витримки. Воно відраховується після нанесення барвника.

При легкій забарвленням (пастельному тонуванні) - 15 хвилин.

При нормальній забарвленні тон в тон або на тон світліше (темніше) - 30-35 хвилин.

При освітленні - 35 хвилин.

При сильному освітленні - 50 хвилин, інакше барвник не зможе проявитися повністю і не буде стійкий на волоссі.

Змивання фарби

Перед змиванням барвника необхідно перевірити, чи ретельно фарбувати волосся. Для цього обушком гребінця можна розсунути волосся і порівняти фарбу на їх коренях і кінцях. Якщо колір волосся неоднаковий, то час витримки необхідно збільшити.

Коли досягається потрібний колір, необхідно провести емульгацію.

Аля цього на волосся слід нанести невелику кількість теплої води, злегка спінити її і розподілити по всій поверхні голови, виробляючи погладжування по лінії росту волосся.

Після цього необхідно ретельно промити волосся теплою водою, потім шампунем, обробити нейтралізуючим бальзамом, щоб можна було видалити залишки фарби.

Додати коментар


Захисний код
Оновити