Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Лікування шкіри голови і волосся

Лікування шкіри голови і волосся - це цілий комплекс заходів, що дозволяє зберегти чудові здорове волосся до глибокої старості. Наївно вважати, що наш стиль життя в епоху постійного стресу, несприятлива екологія, недостатність часу для підтримки власного здоров'я надають позитивну дію на наш організм.Так як волосся є його частиною, значить вони беруть на себе певну частку негативу.

 

Ні для кого не секрет, що випадіння волосся - це абсолютно нормальне явище. Питання полягає лише в тому, скільки їх випадає щодня? Природа дала нам в середньому 100 000-150 000 волосся, розподілених по всій голові з щільністю 250-300 штук/см2. Всі ми знаємо, Що волосся росте (швидкість приблизно 1-1,5 см / міс) і випадають. Так от, нормальна кількість волосся, що випало на день - 40-100 штук. Цифра, набагато перевищує сотню волосся, говорить про наявність серйозного захворювання шкіри голови, органів людського організму або наявності інших причин.До інших причин можна віднести нестачу вітамінів і мікроелементів для нормального функціонування організму, результати деяких операцій, опромінення, інфекції, розлади гормональної або нервової систем. Все перераховане вище відноситься до внутрішніх причин випадіння волосся. І в такому випадку треба починати лікування шкіри голови і волосся.Якщо говорити начистоту, то дуже багато хто з нас активно «допомагають» волоссю вкоротити свій вік. Особливо це стосується жінок, які зловживають різними хімічними завивками, фарбуваннями, неправильної сушінням волосся під гарячим струменем фена, носінням недостатньо вільних головних уборів. Чоловіки, в свою чергу,можуть собі дозволити ходити з брудною головою, нехтувати відновлюють шампунями і т.д. Все це підпадає під категорію зовнішніх причин захворювання шкіри голови.

Лікування шкіри голови і волосся починається з визначення початкової причини, адже в більшості випадків облисіння або випадання волосся лише результат, а для повної перемоги потрібно завжди усувати причину недуги. Опишемо основні причини і хвороби, їм супутні.

1. Генетична спадковість. Тут, як говоритися, нічого не вдієш.Зазвичай заходи спрямовані на забезпечення волосся всім необхідним, щоб мінімізувати випадання волосся і якнайдалі відтягнути момент повного облисіння, забезпечуючи своєчасне лікування шкіри голови і волосся.

2. Нехтування елементарними правилами гігієни. Несвоєчасне митті волосся і використання випадкових миючих засобів неприпустимо.Не варто постійно носити шапки і цілодобово тримати волосся в пучку. Таким чином волосся не отримують достатньо кисню і сонячного світла, що різко їх послаблює.

3. Брак вітамінів і мікроелементів. Спостерігається у випадках неправильного харчування, коли просто не вистачає білків, заліза, кальцію і т.д. для формування міцного волоса.Рішення і лікування шкіри голови і волосся просте - переглянути свій раціон, вживати додаткових вітамінні комплекси, вибирати відповідні живлять засоби догляду за волоссям.

4. Операції, травми, інтоксикації і т.д. Можливо вростання волосся, тобто ситуація, коли волосся вийшов з фолікула, але зігнувся і вріс знову в шкіру голови.Інший варіант - волосся не вийшов назовні і просто росте під шкірою голови. Зазвичай ситуація виникає після травм голови або сильних запалень шкіри. У таких випадках важливо своєчасне лікування.

5. Знаходження в постійному стані стресу. Стресові ситуації впливають на діяльність гормональної та нервової системи,що і є причиною випадання волосся. Лікування полягає в наступному - постарайтеся змінити обстановку, підвищити свій поріг чутливості (наприклад, зайнятися йогою) або приймати заспокійливі препарати.

6. Неправильне фарбування волосся і порушення правил догляду за ними. У цьому випадку розвивається тріхоклазія, тобто ламкість волосся.Волосся починають рости нормально, але обламуються дуже близько до шкіри голови. Навчіться правильно користуватися фарбами для волосся, застосовуйте відновлюють фарби типу «Хна», перестаньте сушити волосся струменем гарячого повітря з фена (кращий спосіб висихання волосся - природне). Наслідком неправильного знебарвлення може стати ріхоптілоз,або втрата волоссям здорового блиску.

Лікування шкіри голови і волосся неможливо без походу до дерматолога. При необхідності він призначить вам додаткові дослідження у відповідних фахівців (наприклад, у невропатолога або терапевта). Після всебічного огляду та знаходження причин, лікар може виписати вам ліки, вітамінні комплекси,процедури (наприклад, масаж або голковколювання) або щось інше на його розсуд. Важливо, щоб лікування і всі розпорядження лікаря виконувалися в точності, процедури не пропускалися, змінився ваш власний підхід до гігієни. При необхідності лікар порадить вам спеціальні лікувальні або зміцнюючі шампуні, живильні маски і лосьйони.Зупинимося трохи на питанні масажу. Таке лікування шкіри голови як масаж призначається тільки в тому випадку, коли випадання волосся носить помірний характер. При занадто активному випаданні процедура не призначається, оскільки може тільки погіршити ситуацію за рахунок занадто активного механічного впливу.У кожному разі масажиста потрібна індивідуально підібрати час процедури, силу і область впливу.

Цілком логічним буде таке лікування як призначення прогулянок на свіжому повітрі в теплу пору року, зміни в дієті із збільшенням кількості свіжих фруктів і овочів. При призначенні заспокійливих препаратів приймайте їх строго за рецептом,але краще постарайтеся віддалитися від джерела вашого занепокоєння.

Два слова скажемо про правильному фарбуванні і освітленні волосся, а також шкоду хімії та інших подібних процедур щоб потім не доводилося шукати лікування. Дорогі дівчата (втім і хлопці теж)! У будь фарбі лежить інструкція з експлуатації. Радимо чітко її дотримуватися,інакше ваші волосся стане млявими або хворими. За одне порадьтеся з фахівцем, адже деякі типи волосся краще не освітлювати, а тонувати. За хімію промовчимо взагалі, так як це пряме знущання над вашими волоссям.

Додати коментар


Захисний код
Оновити