Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Алопеція (облисіння)

Алопеція - по-простонародному облисіння - не фатальна, але дуже неприємна хвороба. Вона є крайньою формою такого доволі поширеного явища, як підвищене випадання волосся. Саме підвищений, бо є певні норми випадіння волосся, обумовлені їх звичайною заміною в процесі нормальної життєдіяльності організму.

Облисінням в більшості випадків страждають чоловіки, хоча і серед жінок зустрічаються випадки хвороби. Їх відсоток невеликий (не більше 5%), та до того ж жінки практично завжди обмежуються легкими формами, в той час як чоловіки схильні до практично повного облисіння. У чоловіків хвороба починається з випадання волосся на маківці або появи залисин на лобі. Далі процес розвивається, і волосся залишаються тільки на потиличної та скроневих частинах голови.Говорячи скупим медичною мовою, алопеція може бути розділена на дві групи: рубцева і нерубцовая алопеція. При рубцевої алопеції відбувається повний або частковий процес атрофування волосяних фолікул з утворенням рубця. Для нерубцовой алопеції характерно збереження в більшості випадків властивостей волосяного фолікула, однак зростання волосся не спостерігається. Теоретично він повинен бути, ан не виходить!

Нерубцовая алопеція розділена ще на кілька типів, але це більше цікаво медичним працівникам, ніж простим смертним читачам, тобто потенційним пацієнтам. Залишимо цей абзац для спеціалізованої медичної літератури і наведемо основні причини, що викликають облисіння. В даний час виділяють чотири основні причини хвороби:


- спадкова складова;

- систематичні нервові перенапруження, що ведуть до порушення живлення шкіри голови;

- гормональні порушення на тлі розвитку деяких захворювань;

- зміни в організмі, спровоковані прийомом специфічних препаратів або процедур.

При аналізі причин чітко видно, що з хворобою в більшості випадків можна боротися. Іноді достатньо просто змінити роботу, місце проживання або сімейне становище, тобто викорінити фактор, який змушує вас сильно нервувати. У цьому випадку хвороба перестає прогресувати і добре піддається лікуванню.

Приблизно така ж картина спостерігається у випадку, коли алопеція є побічним ефектом серйозної хвороби. У першу чергу потрібно постаратися вилікувати основне захворювання, а після цього нормализовавшийся гормональний фон сам зупинить випадання волосся. Правда це легко тільки на словах, однак цілком по силам цілеспрямованому і сильній людині.

Ми не дарма заговорили про силу волі. Більшість хворих миряться з хворобою. Вони не вірять в успіх, не роблять ніяких спроб опору. Не дивлячись на те, що облисіння для них є серйозним психологічним ударом, більшість людей миряться з ситуацією. Деякі взагалі сприймають облисіння як ознака наступаючої старості, хоча немає ніякої прямої залежності випадіння волосся від віку людини. Від стану організму - так, від віку - категорично ні! Навпаки, раннє облисіння є показником спадкової причини захворювання.

Для визначення причин захворювання та ефективного лікування людина має звернутися до фахівця при перших ознаках захворювання. Таким фахівцем є лікар-трихолог. Далі все залежить від діагнозу і кваліфікації лікаря.

Додати коментар


Захисний код
Оновити