Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чому ви досі переїдаєте

Механізм переїдання

Чи знаєте ви, що таке тригер? У психології цей термін употреб ляется для опису поведінкових реакцій людини і означає, що якась подія або чиєсь дія автоматично викликає певну реакцію. Іни-ми словами,якась ситуація або вчинок кожен раз змушує вас машинально реагувати на нього певним, завжди однаковим чином. Ця подія і є тригер - механізм приведення в дію, або запуску. При цьому ваше відповідь поведінка не завжди є кращим способом реагування на тригер, підчас воно може заподіяти шкоду вам або оточуючим.

Я позначаю терміном тригерній переїдання автоматичне поглинання їжі, яке викликане якимись зовнішніми причинами, тригерами. Більшість людей не можуть контролювати цю звичний ку. За їх словами, вони раптово впадають в несвідомий стан і лише потім, опам'ятавшись, усвідомлюють, що якийсь час, ніби в поганому сні,непомірно поглинали їжу. Зазвичай людина навіть не може точно пригадати момент, коли він впав у таке забуття, і починає розуміти, що сталося, тільки після того, як напад обжерливості пройшов.

 

Якщо ви схильні до таких нападів, саме лов не - не звинувачував і не карають себе за це. Набагато корисніше знайти причини,які змушують вас вдаватися обжерливості. Що саме служить импуль сом, спусковим механізмом для вас? Дізнавшись це, ви можете спробувати знайти варіант поведінки, альтер нативний імпульсному переїдання.

Можливо, щоб виконати наступну вправу, вам доведеться почекати нового нападу триг-Герні переїдання.Перегляньте питання вправи і спробуйте дати на них максимально повні відповіді, напружте свою пам'ять, постарайтеся в точності пригадати свої відчуття.

ВПРАВА (8 хвилин)Які саме сказані на вашу адресу слова або конкретні події послужили для вас СПОВ ковим механізмом чергового непомірного поглинання їжі? Постарайтеся бути максі мально точними. Детально опишіть, що про ізошло і що було сказано.

Які саме слова ви вимовляли або що саме ви думали в той момент, коли вироб йшов запуск імпульсного переїдання? Опиши ті докладно, крок за кроком, що ви робили.

Як вам здається, що ви могли б зробити для того, щоб слова, думки або події, вича засмутили вас і через які ви почали переїдати, заподіяли б менше страждання?Якщо важко дати точну відповідь, при думайте що-небудь. Не роздумуйте довго, пишіть те, що приходить в голову, яким би абсурдним це не здавалося.

Дякую вам за ваші відповіді. А зараз перечитай ті все написане вами. У процесі читання спробуйте знову подати себе в тих же обставин і уявіть,що на цей раз ви реагуєте на них не автоматичним переїданням, а якимось іншим, більш доречним в даних обставинах чином.

Ну що, вийшло? ____

Сьогоднішня дата ___

Якщо ви не впевнені, що, знову опинившись у такій же ситуації, змогли б реагувати, як худий від природи людина, загніть куточок цієї сторінки. Вер-нітесь до неї пізніше, Скажімо через кілька днів, і знову перечитайте свої відповіді. Знову спробуйте уявити, що реагуєте на ситуацію, як худий від природи людина. Якщо знову не вийшло, виконуйте цю вправу ще і ще, поки не досягнете позитивного результату. Напишіть Та на заключний питання Ну що,вийшло? поверх колишнього Немає і заодно поміняйте дату відповіді на ту, яка ознаменувалася вашим успіхом.

Чудова дюжина

У своїй книзі Дієти не працюють! я вказав 30 найпоширеніших причин, які змушують людей вдаватися до обжерливості. Вони були підказані мені учасниками моїх недільних семінарів.Однак за минулі вісім років я встановив, що всі ці причини можна розподілити по 12 основних категоріях, які й представляю вам.

1. НЕСВІДОМЕ ПОГЛИНАННЯ ЇЖІ (коли ви їсте машинально, не замислюючись)

2. СТРЕС АБО ПОЧУТТЯ НАПРУЖЕНОСТІ

3. НЕМОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ БАЖАНЕ

4. ОПІР НЕОБХІДНОСТІ РОБИТИ ЩОСЬ,ЧОГО ВАМ НЕ ХОЧЕТЬСЯ

5. Приховуванням думки, почуття, ВІДОМОСТЕЙ, ЯКІ СТАЛИ ВАМ ВІДОМІ

6. ЇЖА ВІД НУДЬГИ

7. У ПОШУКАХ ЗАДОВОЛЕННЯ

8. Лопалися, ПОКИ ДАЮТЬ

9. У ВІДПОВІДЬ НА сексуальну напругу

10. У ПОШУКАХ СХВАЛЕННЯ

11. ЩОБ заглушити відчуття

12. ВІД відчуття емоційного ПОРОЖНЕЧІ

Так які з цих причин ви використовуєте (або краще сказати,які причини використовують вас) як привід, щоб заглянути зайвий раз в холодильник? Будь ласка, опишіть конкретні ситуації або випадки, коли який-небудь з перерахованих вище Трігг рів запустив ваше переїдання. Пишіть перше, що прийде в голову, не намагайтеся редагувати написаний ве. Записуйте якнайшвидше,Не зупиняючись Ясь до тих пір, поки не вичерпаються думки. Якщо пізніше вам пригадується ще щось, ви завжди можете вер нуться до цих сторінок і доповнити свої відповіді.

1. НЕСВІДОМЕ ПОГЛИНАННЯ ЇЖІ (коли ви їсте машинально, не замислюючись). Ось в яких ситуаціях і випадках я абсолютно несвідомо переїдемо л (а):

2.СТРЕС АБО ПОЧУТТЯ НАПРУЖЕНОСТІ. Для багатьох людей тригером номер один для запуску переїдання служать стан стресу або сильного емоційного напруження.

Ось конкретні ситуації і випадки, коли я начина л (а) дуже багато є через те, що відчував (а) стрес або сильне напруження:

3. НЕМОЖЛИВІСТЬ отримати бажане.Людина може прагнути компенсувати своє розчарування, невдоволення чи невдачу хоч якимось задоволенням. Якщо вам в чомусь було відмовлено, ви принаймні можете з'їсти настільки ко, скільки вам захочеться.

Якщо я не отримую бажаного, я починаю неумею ренно є. Ось список речей, якими я хочу, але не можу володіти:

4.ОПІР НЕОБХІДНОСТІ РОБИТИ ЩОСЬ, ЧОГО ВАМ НЕ ХОЧЕТЬСЯ

Я починаю багато є, коли мені не хочеться робити наступні речі:

5. Приховуванням думки, почуття, ВІДОМОСТЕЙ, ЯКІ СТАЛИ ВАМ ВІДОМІ.

Що значить приховувати? Всього лише не повідомляти комусь що-небудь відоме вам. Всі ми приховуємо свої думки, почуття або якісь відомості.Ми робимо це постійно, і завжди у нас знаходять ся на те серйозні причини. Звичайно, нерозумно на кожному розі розповідати, про що ви думаєте, що відчуваєте і що дізналися. Водночас постійне напруження, пов'язане з острахом випадково прого воріться про те, що ви хочете приховати, може бути потужним стимулом до несвідомого пе рееданію.ВПРАВА (15 хвилин)

А. Перерахуйте п'ять важливих або незначитель них міркувань, почуттів або фактів, які ви приховали від самого близької вам людини:

Б. Перерахуйте п'ять важливих або незначних міркувань, почуттів або фактів, які ви приховали від самого близького вам родича (але не є вашим чоловіком / дружиною):

В.Перерахуйте п'ять важливих або незначитель них міркувань, почуттів або фактів, які ви приховали від одного з ваших друзів:

Г. Перерахуйте п'ять важливих або незначитель них міркувань, почуттів або фактів, які ви приховали від людини, яка вже помер або з яким ви вже перервали відносини:

Д. Перерахуйте п'ять важливих або незначних міркувань, Почуттів або фактів, які ви приховали від свого начальника; від того, кого ви цінуєте і хто є вашим підлеглим; від людини, що грає важливу роль у вашій жит тя, притому що, дізнавшись про це, всі ці люди чи міг би створити вам серйозні проблеми:

Перечитайте свої відповіді і пригадаєте, що не послу жило чи що-або з цього тим спусковим механізмом мом, який змусив вас почати поглинати їжу у великих кількостях? Не намагайтеся на даному етапі змінити ситуацію, поділившись секретом з ким-небудь з перерахованих людей. Ми ще розглянемо спосіб, як вирішувати подібні ситуації, коли прагнення зберегти щось у секреті провокує переїдання.

6. ЇЖА ВІД НУДЬГИ.

Ось конкретні ситуації і випадки, коли я начи на л (а) багато є від нудьги:

7. У ПОШУКАХ ЗАДОВОЛЕННЯ.

Ось конкретні ситуації і випадки, коли я е л (а) надмірно багато, щоб отримати задоволення або розважитися:

8. Лопалися, ПОКИ ДАЮТЬ. (Іншими словами, якщо я не з'їм це зараз, то потім вже не отримаю.)Ось конкретні ситуації і випадки, коли, побоюючись, що потім мені з якихось причин не дістане ся їжі, я старалс я (лась) з'їсти якомога більше і в підсумку переїдав (а):

9. Сексуальну напругу. Це визначення взято з моєї книги Оргазм завдовжки в годину: я визначаю це явище як спробу стримувати сексуальне ж ланіе, статевий потяг.В основу книги покладено результати досліджень доктора Віктора Баранко з університету Мор, який веде в США і Канаді курси з вивчення людської чуттєвості.

Одне з відкриттів доктора Баранко полягає в тому, що, якщо сексуальна енергія не знаходить виходу (тобто якщо людина не задовольняє сексуальне бажання),він може стати надмірно образливим, злобним, агресивним, грубим, примхливим, може відчувати підвищене збудження, занепокоєння, раз дражітельность, фізичний дискомфорт. Багато жінок розповідали про підвищений сексуальному напрузі безпосередньо перед овуляцією і нача лом менструації. Доктор Баранко встановив, крім усього іншого,що чоловіки, у яких в силу їх природи не буває ні овуляції, ні менструацій, теж починають відчувати підвищене сексуальне напру ження, перебуваючи поруч з такою людиною.

У моменти, коли високе сексуальне напруження людини не знаходить виходу, у нього з'являється тяга до певних продуктів.Звичайною реакцією на Незадоволений сексуальне бажання є упот ребленіе шоколаду, смаженого, кондитерських виробів або іншої важкої їжі з підвищеним вмістом олії і жирів. Встановлено, що така їжа знижує рівень напруги, як фізичного, так і емоційного, повертаючи людині комфортне самочувст віє. Правда,побічний ефект цієї харчової терапії полягає в тому, що людина швидко набирає вагу і по тому не може позбутися від нього.

(Детальна інформація про те, як усунути сек суального напруга, не вдаючись до переїдання, содер жится у вже згадуваній мною книзі - відомості про неї см. На останній сторінці.)

Отже,от конкретні випадки і ознаки того, що я переїду л (а), так як відчував (а) сексуальне напру ження:

10. У ПОШУКАХ СХВАЛЕННЯ: щоб порадувати кого-небудь.

Ось імена знайомих мені людей, заради задоволення яких я переїдав (а), і конкретні ситуації і випадки, коли мені доводилося їсти, щоб зробити їм приємне:

Молода 22 -річна жінка на ім'я Мелвіла, жи тельніцей Х'юстона, розповідає: Мій батько завжди любив готувати для мене що-небудь смачненьке. Він був такий щасливий, коли я з апетитом поглинаючи ла його черговий кулінарний шедевр. Одного разу я зрозуміла, що, йдучи у нього на поводу і з'їдаючи гори їжі заради того, щоб доставити йому задоволення,я сильно товстію і дуже переживаю від цього. І тог да я зважилася на серйозну розмову з татом. Він навіть не міг уявити собі, наскільки глибоко я страждаю від надмірної ваги. І ось ми уклали домовленість: він не буде пропонувати мені всі свої чудові страви до тих пір, поки я сама не попрошу про це. Тепер у мене ідеальний вагу,а у мого тата співаючи вився відмінний привід пишатися мною!

11. ЩОБ заглушити відчуття.

Ось ті почуття, які я намагався (ась) заглушити поглинанням великої кількості їжі:

12. ВІД відчуття емоційного ПОРОЖНЕЧІ. Я переїдаю, при цьому не відчуваючи голоду, тому що відчуваю емоційну порожнечу через сліду ющего:

Спасибі за те,що ви відповіли на питання. Пізніше, під час подорожі до вас - худому від природи людині, ми повернемося до цих питань і дізнаємося, як би відреагував на всі ці ситуації людина, облада ющий природної стрункістю.

Спробуйте дати назву тому, що провокує ваше переїданняТепер поверніться до щойно написаним відповідям і спробуйте придумати назву вашим звичкам харчування. Наприклад, у розділі У пошуках задоволення ви могли описати свою поведінку під час туристичної поїздки в нове екзотичне місце, де ви намагалися скуштувати національні страви, знаючи, що вам, може,більше не представиться випадок покуштувати їх. Такий звичкою харчування можна дати назву їжа як сувенір. Іншим типовим прикладом специфічної звички харчуватися можна назвати ситуації, коли вас турбує почуття голоду, але ви не можете вирішити, чого б вам хотілося поїсти.І тог да починається гастрономічне подорож - ця кий вільний випас на власній кухні. Починаючи, наприклад, з холодильника, ви по черзі задумливо пробуєте всю потрапляє під руку їжу, неквапливо жуєте, як корова на пасовище, ніби проїдаючи собі шлях. Подібної звичкою можна дати найменування дикий випас. Взагалі,постарайтеся придумати такі назви, які вам буде легко запам'ятати і які будуть викликати у вас конкретні асоціації. Отже, перерахуйте назви ваших звичок харчуватися:

ВПРАВА (10 хвилин)

1. Повернемося назад, до витоків вашої проблеми надмірної ваги.Які події у вашому жит тя передували набору ваги? Скільки вам тоді було років? Чи не було у вас в той момент якихось серйозних проблем у відносинах з коханою людиною? Чи існували про блеми з грошима? Наскільки успішним ви вважали себе в той час? Чи не відчували ви в ту пору душевної кризи, чи не були засмучені чимось,а може бути, щось травмувало або пригнічувало вас? Напишіть про це якомога докладніше.

Боюся, що зараз ви відчуваєте пригніченість і відчай. Але почекайте турбуватися! Все йде за планом, так, як і має бути. І все закінчиться дуже добре!

Може бути, ви робите перші кроки в житті в якості стрункого від природи людини,мені ж дово дилось зустрічати тисячі людей, наступних цим шляхом, і можете мені вірити, коли я кажу, що все йде прекрасно і у вас все буде дуже і дуже добре.

2. Як ви харчувалися в той час?

Дякую вам за те, що ви написали все, що допом нили. Якщо пригадаєте ще що-небудь, поверніться до цієї сторінки книги і доповніть свої відповіді.

Додати коментар


Захисний код
Оновити