Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Препарати для схуднення

Препарати для схуднення сьогодні представлені в широкому розмаїтті. Засоби масової інформації щодня повідомляють про приголомшливою ефективності дії якого-небудь заморського або «місцевого» препарату для схуднення, однак корекція маси тіла за допомогою фармакотерапії, незважаючи на все це, знаходиться тільки на початкових стадіях вивчення.Спроби впливу на ожиріння за допомогою яких ліків (препарати для схуднення) почали проводитися ще в минулому столітті, але сьогодні існує лише кілька препаратів для схуднення, які пройшли багаторічні дослідження у всіляких центрах, і які дійсно сприяють скороченню маси тіла, не надаючи при цьому істотних побічних ефектів. Фармакотерапія в основному застосовується для боротьби з III - IV стадіями ожиріння укупі із спадковою схильністю до цукрового діабету 2-го типу, захворювань серцево-судинного тракту, а також дисліпідемії.


Існують також і протипоказання при проведенні фармакотерапії - це діти, і жінки,знаходяться на стадії вагітності та годування груддю. Необхідно також враховувати індивідуальну непереносимість, якої страждають препарати для схуднення (зниження маси тіла менше ніж на 5% від початкової, протягом 1 міс.). Препарати для схуднення східного механізму дії не рекомендується приймати одночасно.Препарати для схуднення діляться на наступні групи:
- Препарати для схуднення, що знижують кількість поставляється енергії (сибутрамін і фенілпропаноламін - центральної дії, і орлістат - периферичної дії);
- Препарати для схуднення, що прискорюють витрата енергії (кофеїн і ефедрин);
- Інші препарати для схуднення (збори, чаї,біологічно активні добавки, гомеопатичні препарати і т.п.).

Необхідно відзначити, що всі препарати ддля схуднення олжни призначатися тільки лікарем після повного обстеження на наявність супутніх захворювань. Фенілпропаноламін, наприклад, знижує відчуття голоду, але при цьому викликає звикання,і в зв'язку з цим подібні препарати для схуднення протипоказані для тривалого застосування.

Сибутрамін і орлістат - популярні препарати для схуднення

В даний час найбільш активно застосовуються такі препарати для схуднення - сибутрамін і орлістат - він же ксеникал. Так як орлістат є препаратом для схуднення периферичної дії, він зменшує всмоктування жиру в кишечнику на 30%, блокуючи дію панкреатичної ліпази.Це призводить до виникнення дефіциту кілокалорій, що сприяє зниженню маси тіла. Орлістат не володіє системними ефектами і не робить впливу на інші ферменти травного тракту. Препарати для схуднення нормалізують показники вуглеводного та ліпідного обміну, що сприяє зниження і підтримання бажаної маси тіла.Існують також і побічні ефекти у вигляді стеатореї і потенційно можливої недостатності жиророзчинних вітамінів. Побічні ефекти з боку травної системи перестають проявлятися при зниженні в раціоні кількості жирної їжі. Препарати дані для схуднення застосовуються 3 рази на добу під час їжі загальної дозою в 120 мг.Основні властивості орлістата і сибутраміну - ефективні препарати для схуднення

Сибутрамін, як препарат з центральним механізмом дії, підсилюючи відчуття насичення, призводить до вироблення правильних звичок харчування і зниження кількості споживаної їжі, а також сприяє збільшенню витрати енергії,посилюючи активізацію симпатичної нервової системи. Сибутрамін не викликає залежності і звикання, і не володіє нейротоксичностью, на відміну від інших препаратів для схуднення центрального механізму дії. Препарати такі для схуднення застосовуються одноразової дозою в 10 мг за добу,але якщо після закінчення 1 місяця відзначається зниження маси тіла менше ніж на 2 кілограми, то дозу препарату слід підвищити до 15 мг за добу. Сибутрамін призначається не менше ніж на 3 місяці, і його не рекомендується приймати одночасно з іншими препаратами для схуднення з подібним механізмом дії.Відзначаються такі побічні ефекти сибутраміну, як: запаморочення, сухість у роті, а також несуттєве підвищення частоти серцевих скорочень і артеріального тиску.

Додати коментар


Захисний код
Оновити